Станом на четвер, 12 жовтня, кількість загиблих українців в Ізраїлі зросла до семи людей. Консули встановили їхні особисті дані, а також підтримують зв'язок із родичами та вживають заходів задля репатріації тіл, повідомив речник МЗС України Олег Ніколенко.
За його словами, дев’ятеро громадян отримали поранення різного ступеню тяжкості. Ще дев’ятеро українців вважаються зниклими безвісти. Українське посольство взаємодіє з ізраїльськими службами безпеки для пошуку зниклих.
Також понад тисяча українських громадян звернулися за допомогою у виїзді з Ізраїлю через скасовані авіарейси.
Ніколенко повідомив, що дипломати на суботу, 14 жовтня, готують перший евакуаційний рейс до Румунії. Також триває робота над організацією додаткових евакуаційних рейсів — деталі будуть надіслані громадянам, які надали свої дані в українське посольство в Тель-Авіві.
Крім того, за словами речника МЗС, близько 200 українців висловили бажання евакуюватися із Сектора Гази. Водночас через відсутність безпеки виїзд наразі неможливий.
“МЗС, українські посольства в Ізраїлі, Єгипті, Йорданії, а також інші причетні відомства України, докладають активних зусиль, аби якнайшвидше витягти наших людей”, - заявив Ніколенко.
Раніше повідомлялося, що президент України Володимир Зеленський вивчає можливість візиту солідарності до Ізраїлю. За даними ЗМІ, дату візиту ще не визначено, однак вже є перші контакти між країнами з цього питання.
Про те, хто виграє від різкого загострення палестино-ізраїльського конфлікту і як драматичні події на Близькому Сході відобразяться на Україні, — в статті В’ячеслава Ліхачова «Атака на Ізраїль. Як таке взагалі могло статися?».