UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кількість ворожих обстрілів у Донбасі стрімко зросла — штаб ООС

Постраждалих серед українських військових немає.

За минулу добу, 10 грудня, збройні формування РФ 11 разів порушили режим тиші, використавши заборонені Мінськими домовленостями міномети калібру 82 мм, озброєння БМП, гранатомети різних систем, великокаліберні кулемети та іншу стрілецьку зброю, повідомили у штабі ООС.

"В районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання "СХІД" російські окупаційні війська здійснили 4 обстріли: біля Лебединського – з мінометів калібру 82 мм, гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів та іншої стрілецької зброї; двічі неподалік Павлополя – з ручних протитанкових гранатометів та великокаліберних кулеметів; поблизу Широкиного – з автоматичних гранатометів", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що в районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання "ПІВНІЧ" зафіксовано 7 ворожих обстрілів: неподалік Майорська – з гранатометів різних систем та стрілецької зброї; поблизу Кіндрашівської Нової – зі стрілецької зброї, з великокаліберними кулеметами включно; біля Шумів – з РПГ та великокаліберних кулеметів; двічі неподалік Луганського – з мінометів калібру 82 мм, гармат БМП-1 та станкових протитанкових гранатометів; поблизу Катеринівки і Новолуганського – з автоматичних гранатометів та стрілецької зброї.

Вчора, 10 грудня, втрат внаслідок обстрілів серед військовослужбовців Об'єднаних сил не зафіксовано.

З початку доби, 11 грудня,бойовики вогневої активності не проявляли.

Читайте також: Спецназ США потрапив під обстріл турецької артилерії в Сирії – Newsweek

Як повідомлялося, 17 липня учасники ТКГ у Мінську погодили початок "хлібного перемир'я" з півночі 21 липня, а також обговорили підготовку до обміну утримуваними особами.

У перший же день перемир'я бойовики обстріляли позиції ЗСУ з БМП, і двоє українських військовослужбовців загинули, підірвавшись на вибуховому пристрої. 6 серпня в результаті обстрілу Павлополя загинули четверо українських морських піхотинців. Усього за час перемир'я в зоні ООС загинули 39 українських військовослужбовців.

Уже 26 червня, ще до узгодження "перемир'я",українські підрозділи під контролем ОБСЄ були відведені від Станиці Луганської. Однак після відведення військ вогнева активність окупантів в зоні ООС лише посилилася. Тим не менш, 1 жовтня Володимир Зеленський повідомив про погодження так званої "формули Штайнмаєра" й анонсував виведення українських військ із Золотого і Петрівського.

З 29 по 31 жовтня тривало відведення ЗСУ від Золотого на Луганщині, 9-11 листопада відбулося розведення в районі Богданівки і Петрівського на Донеччині.

Детальніше про виведення підрозділів Об'єднаних сил з займаних позицій і прогнозовані наслідки цього кроку читайте в матеріалі Юрія Бутусова "Війна Зеленського: чи можна зупинити Путіна розведеннням?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".