UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кількість в'їжджаючих до України росіян зменшується – ДПСУ

За рік прикордонники зібрали біометричні дані півмільйона громадян РФ.

У період дії в країні воєнного стану та після нього в Україну не пустили понад дві тисячі росіян, повідомив "Обозревателю" речник Державної прикордонної служби України Олег Слободян.

"Протягом періоду воєнного стану ми не пустили на територію України понад 1650 громадян РФ. Після зняття воєнного стану на сьогодні така кількість росіян – близько 800", - зазначив він.

Воєнний стан діяв в Україні з 26 листопада (де-факто з 28) по 26 грудня і став однією з відповідей України на морську агресію РФ. Так, 25 листопада російські спецпризначенці атакували і захопили два катери та рейдовий буксир ВМС України у керченській протоці, поранення дістали декілька моряків, загалом у полон потрапили 24 українця.

За час дії воєнного стану потік громадян РФ на українському кордоні помітно зменшився. Попри це, прикордонники продовжують посилено перевіряти іноземців, у першу чергу громадян Росії.

"Заходи тривають, і ми спостерігаємо зменшення рівня громадян РФ, які їдуть до України. Переважно це етнічні українці або аполітичні люди, які їдуть з культурною метою або з метою участі у спортивних заходах", - зазначив речник ДПСУ.

Від початку дії на українському кордоні системи біометричного контролю, свої відбитки пальців надали понад 650 тисяч іноземців, і майже півмільйона з них – громадяни Росії.

Зазначимо, упродовж 30 днів дії воєнного стану в країну не пускали громадян РФ чоловічої статі віком від 16 до 60 років, іноземцям забороняли перетинати адмінкордон з окупованим Росією Кримом.

Після завершення дії правового режиму РНБО рекомендував ДПСУ продовжить здійснювати посилену охорону українсько-російського кордону і посилену перевірку громадян РФ, що в'їжджають до України.

28 грудня Держприкордонслужба зняла заборону на в'їзд до країни громадян Росії чоловічої статі призовного віку, однак продовжує здійснювати посилений прикордонний контроль і з'ясовувати мету візитів росіян.