UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кількість байтів, яку обробляє мозок підлітків, старшому поколінню навіть не снилася — експертка

Вони не просто сидять у своїх телефонах, а живуть там

Які вони - сьогоднішні підлітки, випускники-2020?? Чого хочуть? Що і як вибирають? Чого бояться? Чим мотивуються? Чого чекають від майбутнього? Про це в інтерв'ю DT.ua розповіла психолог, тренер особистісного зростання Дарія Шевченко, через руки якої пройшло більше трьох тисяч підлітків, включаючи тисячу глибинних інтерв'ю.

"Світ підлітків - це завжди світ молодості, сумнівів, сум'яття, яскравих ідей, бажань… або їх відсутність, що теж буває, - розповідає Дарія Шевченко. - Це світ енергії, яка б'є з них ключем. Часто розгублені, попри те що здаються сучасними і просунутими. Я бачу, як вони переживають і бояться помилитися, зробити хибний крок".

"Вони не просто сидять у своїх телефонах, а живуть там, - говорить тренер. - І їхні навички спілкування набагато вищі, ніж у будь-якого дорослого . Вони листуються, обмінюються інформацією в режимі онлайн, вони відразу фотографують щось цікаве і викладають в Інстаграм, відразу коментують і діляться. Але етика цього спілкування - інша. Якщо ще 10 років тому ти просто брав телефон і телефонував другу, то сьогодні - це ознака поганого тону. Напиши мені, і я тобі відповім, коли мені буде зручно. Тільки не вривайся в мій особистий простір не запитавши. Покоління Z вже народилося із цим. Вони спілкуються не тільки словами й коментарями. Вони багато використовують різних мемів, емодзі… Ми знаємо буквально кілька смайликів, а вони їх використовують у величезній кількості. Спеціально шукають і підбирають ті, які точно відобразять їхню емоцію на даний момент. І це теж опрацювання глибоких шарів їхньої особистості".

"Так, і вони сьогодні не читають паперових класичних книжок, натомість - усі пишуть, - продовжує Дарія Шевченко. - Вони серф'ять коротку і часто більш вузькоспрямовану інформацію в Інтернеті. Змінилося джерело інформації - змінилася й форма її подачі. Але в кожному разі кількість байтів, яку на сьогодні обробляє мозок наших підлітків, старшому поколінню навіть не снилася. Безперечно, потрібен баланс. І підлітки в якийсь момент прийдуть і до книжок, електронних звичайно, оскільки самі відчують потребу якось систематизувати і розкласти по полицях тонни накопиченої інформації", - завершила тренер.

Детальніше читайте у матеріалі Інни Ведернікової "Дарія Шевченко.Наодинці із підлітками" у щотижневику "Дзеркало тижня.Україна"

Повну відео - версію інтерв'ю із Дарією Шевченко дивіться тут