UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кілька випадків уже виявили: У штабі з ліквідації наслідків ГЕС повідомили, чи фіксується спалах холери

Спеціалісти наголошують на важливості профілактичних заходів.

Спалаху інфекційних хвороб унаслідок підриву російськими окупантами Каховської гідроелектростанції не зафіксовано, повідомили у штабі ліквідації наслідків. Однак повідомлялося, що на підтоплених територіях усе ж виявили кілька випадків холери та кишкової палички.

«Спалаху інфекційних хвороб унаслідок підриву Каховської ГЕС наразі не зафіксовано. Контроль за епідемічною ситуацією в підтоплених районах Херсону та області проводиться щоденно. Постійно моніториться стан питної води у водопроводі, свердловинах і колодязях, а також здійснюється моніторинг води з поверхневих водойм», – йдеться у повідомленні

Водночас там додали, що спеціалісти наголошують на важливості профілактичних заходів.

Раніше у Держекоінспекції повідомили, що через підрив росіянами Каховської ГЕС та повені, яка стала наслідком, у воду потрапили пально-мастильні матеріали та отрутохімікати. Також уже є кілька випадків виявлення холерної та кишкової паличок. 

Оновлено: Своєю чергою, головний санітарний лікар України Ігор Кузін зазначив, що в морській та річковій воді холери не виявлено ні в Миколаївській, ні в Херсонській, ні в Одеській областях. Однак там знайшли ротавірус.

«Ми забезпечили розширення саме моніторингових точок щодо питної води. Відразу хотів би сказати, що холери ми не знаходимо зараз у морській та річковій воді, але водночас на Одещині ми вже кілька днів поспіль знаходимо ротавірус – це звичайна гостра кишкова інфекція, вірусна інфекція, і купаючись та користуючись водоймами та заковтуючи воду людина може отримати гостру кишкову інфекцію», – заявив Кузін в ефірі телемарафону.

Він розповів, що воду перевіряють у 40 точках трьох областей. Крім того, з 1 червня всіх людей з гострою кишковою інфекцією та серйозними розладами травлення перевіряють на холеру. Лише на Одещині за тиждень перевірили 172 особи. Усі результати, за словами санлікаря, поки що негативні. Зараз, як розповів Кузін, велику небезпеку становить поширення «звичайних інфекцій, що передаються через їжу, через питну воду».

«Зараз на підтоплених територіях справді існує ризик виникнення інфекційних захворювань і насправді є кілька дуже простих правил, яких зараз потрібно дотримуватися. Найперше полягає в тому, що поверхневі водоймища, такі як річки і морська вода, є зараз, на жаль, забрудненими. І це забруднення пов'язане з тією техногенною катастрофою, яка зараз відбувається на території Херсонської та інших областей. Тому відповідними цивільними адміністраціями було ухвалено рішення про заборону використання таких річок і моря з метою купання. Така норма діятиме ще деякий час, поки море не самоочиститься і ми не розумітимемо, що вода цілком безпечна», – додав Кузін.

Читайте також: Міністерство охорони здоров’я прокоментувало чутки про епідемію холери у підтоплених регіонах Херсонщини

У Міністерстві охорони здоров’я закликали не вірити у фейки, що їх поширюють у соцмережах, щодо нібито страшної епідемії холери. На затоплених унаслідок теракту росіян на Каховській ГЕС територіях можуть виникнути різні хвороби, насамперед – пов’язані з обмеженим доступом до чистої води: гепатит А; сальмонельози; шигельози; гострі кишкові інфекції (у т.ч. холера); ботулізм. Водночас у МОЗ пояснили, чи є ризики виникнення холери у ситуації, що склалася, які її основні симптоми та способи захисту від захворювання.