У Києві правоохоронці викрили працівників лабораторії, які видавали підроблені негативні результати ПЛР-тесту на COVID-19 без здачі аналізів,інформує відділ комунікації поліції Києва.
Зазначається, що за умовлену суму протягом кількох місяців спільники видавали медичний документ без фактичної здачі аналізів.
Слідче управління столичної поліції спільно з Управлінням стратегічних розслідувань у Києві встановили, що організував злочинну схему, шукав клієнтів і керував діями спільників лікар лабораторії.
Начальник слідчого управління ГУ НПУ у Києві Дмитро Шумейко зазначив: "У пошуках охочих отримати сертифікат без проходження ПЛР-тестування медику допомагали двоє посередників, а далі від цього залежала ціна послуги - від 725 до 1800 грн за сертифікат. Неправдиві відомості про відсутність у клієнта коронавірусної інфекції до бази даних вносили медсестри, які в подальшому друкували готовий документ та отримували за це гроші. У день по послугу зверталися від трьох до п’яти осіб".
У ході досудового розслідування, розпочатого за ч. 3 ст. 190 Кримінального кодексу України, працівники поліції здійснили обшуки в автомобілях, за місцем роботи та проживання фігурантів. Вони вилучили десятки бланків медичних документів ( правоохоронці називають їх COVID-сертифікатами), гроші, комп'ютерну техніку, що підтверджують злочинну діяльність.
Підозрюваним особам загрожує покарання у вигляді позбавлення волі від трьох до восьми років.
Міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський заявив, що поліція відкрила майже 800 кримінальних проваджень за фактом підробки COVID-сертифікатів.
Кабінет Міністрів України підтримав законопроєкт про внесення змін до Кримінального кодексу України, який передбачає кримінальну відповідальність за підробку документів вакцинацію від COVID-19.
Як зазначає The New York Times, поширення підроблених свідоцтв про вакцинацію в країні , яка роками боролася з корупцією в багатьох сферах суспільного життя, загрожує підірвати боротьбу України з вірусом.