UA / RU
Підтримати ZN.ua

«Київ цифровий» повідомлятиме про стан якості повітря у столиці

Моніторинг якості повітря  здійснюватимуть за допомогою IoT-технологій.

У Києві фахівці почали працювати над вдосконаленням системи моніторингу якості повітря за допомогою використання ІоТ-технологій , зазначив керівник цифровізації Києва (CDTO) Петро Оленич у Facebook.

 «Місту потрібні дані та інформація для прийняття управлінських рішень. На відміну від інших систем моніторингу, у нас є можливість не тільки знаходити критичні ділянки та інформувати, а й швидко реагувати на проблеми»,  – наголосив Оленич.

За його словами, для моніторингу стану якості повітря необхідно використовувати дані для виявлення потенційних джерел забруднення, розробки природоохоронних заходів, містобудівного планування та планування транспортних потоків.

Директор Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій КМДА Олег Половинко зазначив: «За допомогою 40 індикативних пунктів моніторингу, які будуть встановлені до кінця року у різних районах міста, ми зможемо контролювати рівень якості повітря та дізнаватись про нові осередки забруднення».

Половинко підкреслив, що система працюватиме, опираючись на LoRaWAN – бездротову технологію зв’язку дальнього радіусу дії, завдяки якій можна використовувати датчики для збору і обробки даних із максимальною енергоефективністю.

Він також розповів про нові можливості у додатку «Київ цифровий», які з’являть у 2022 році:

В Києві зафіксовано один з найвищих показників забруднення повітря у світі. Рівень забруднення повітря в столиці України характеризується як "нездоровий для чутливих груп населення".

Читайте також: Найбільші міста світу не дотримуються обмежень щодо забруднення повітря — FT

Єгор Фірсов, керівник ГО "Офіс Довкілля", раніше писав, що з якістю повітря в Україні все дуже погано. Про те, де можна отримати достовірну інформацію про те, чим ми дихаємо в столиці, читайте в його матеріалі "Що не так з міжнародними рейтингами якості повітря?".

А старший експерт Команди підтримки реформ Міністерства захисту навколишнього середовища і природних ресурсів України Олег Савицький заявляв, що Україна відчуває нагальну потребу в сучасному моніторингу викидів в атмосферу. Детальніше в його тексті"Побачити те, що нас отруює".