UA / RU
Підтримати ZN.ua

Київ переводять у "червону зону": хто та як перевірятиме сертифікати про вакцинацію та ПЛР-тести

Люди з протипоказами теж повинні мати спеціальні документи. 

З понеділка Київ переводять в "червону зону", відповідно, там будуть діяти спеціальні обмеження, які не поширюватимуться лише на вакцинованих, або тих, у кого є тест на коронавірус. Начальник Держпродспоживслужби у місті Олег Рубан розповів "Громадському радіо", як буде здійснюватися перевірка цих документів. 

За його словами, перевізник повинен перевіряти наявність сертифікатів або результатів тестів у пасажирів на вході у транспорт, який паралельно вибірково інспектуватимуть спеціальні групи правоохоронців. Правопорушникам загрожує штраф у розмірі 225 грн. 

"Якщо у людини є протипоказання до вакцинації - це 1−2% від населення — ця людина може пересуватися у громадському транспорті, перебувати на роботі та інших містах за наявності негативного результату ПЛР-тесту або результату антиген-тесту. Ця довідка дійсна протягом 72 годин. Щодо людей, які перехворіли на коронавірус — достатньо довідки від сімейного лікаря, яка дійсна протягом 180 діб", — зазначив Рубан.

Що стосується ТРЦ та магазинів, то там самі підприємства повинні визначити людей, які будуть перевіряти документи на вході. 

"Відповідальність за порушення цих норм для фізичних осіб-підприємців — від 18 тисяч гривень штрафу, для ТОВ — 34 тисяч гривень. У разі другого порушення суд може стягнути до 170 тисяч гривень. У зв’язку з тим, що діти йдуть на онлайн-навчання, щоб не допустити скупчення людей у ТРЦ, вирішено, що вони мають приходити туди із дорослими", — додав Рубан.

Наразі у столиці сформовано 30 бригад, які будуть перевіряти у місті дотримання правил. До понеділка їх кількість повинна збільшитися до 40. 

Читайте також: Київ у "червоній зоні" карантину: що потрібно знати

З 1 листопада у Києві посилюють карантин, місто переводять в "червону зону". Будуть діяти обмеження на роботу громадського транспорту та для відвідування неповнолітніми ТРЦ. Діти повертаються до дистанційної форми навчання

Детальніше про кампанію вакцинації в Україні, побічні реакції та антиваксах, читайте в статті Алли Котляр "Вакцинальна кампанія: як влади завоювати довіру людей".