Карантинні обмеження різного ступеня жорсткості діють в Києві вже рік, з 23 березня столиця знову знаходиться в «червоній зоні». Команда аналітиків «ЛУН Місто» дослідила, як життя в умовах карантину вплинуло на містян.
Як змінилася мобільність
За даними КП «Київський метрополітену», щомісячний пасажиропотік у метро знизився на 12 млн за рік: у лютому 2020 року було понад 38 млн пасажирів, у лютому 2021-го - понад 26 млн.
Затори на дорогах столиці швидко наздогнали і перегнали докарантинний рівень. За даними сервісу TomTom, вже у червні затримка в дорозі перевищила доковідні показники. Незначне зниження фіксувалося лише у квітні (початок карантину) і серпні (пік відпусток).
Такі самі сплески активності спостерігалися і в інших містах країни. «Аналізуючи динаміку переміщень під час карантину видно, що українці стали менш мобільними в квітні 2020 року, а пік переміщень припадає на теплу пору року», - наголошують дослідники за підсумками вивчення даних Apple.
Вплив карантину на звички
Кафе і ресторанам, що працюють «на виніс», карантин допоміг - улюблені страви кияни стали замовляти додому - з березня 2020 спостерігалося зростання від +75% до +89%. У виграші й сервіси доставки.
На карантині кияни віддавали перевагу суші, бургерам і донерам - саме їх жителям столиці найчастіше привозили кур'єри Glovo. Любов до азіатської локшини почала зростати тільки у жовтні. А ось попит на український борщ зростає стабільно й невпинно - +86% за рік.
У гіршому стані театри та кінотеатри - кіноіндустрія й авіасполучення постраждали від пандемії найбільше.
«Оцінити рівень відвідуваності кінотеатрів вирішили через обсяги купленого глядачами попкорну. У квітні, травні, червні 2020 року, за даними «Планети кіно», з продажем попкорна було зовсім сумно. З липня почалося поступове відновлення, але до докарантинного рівню, на жаль, ще далеко», - підсумовують дослідники.
У Києві карантин посилили за день до того, як комісія з ТЕБ та НС вирішила віднести місто до зони з найвищим рівнем епіднебезпеки.
16 березня міський голова Києва Віталій Кличко заявив, що у столиці за останніх півтора тижня число хворих на коронавірус та госпіталізованих збільшилося майже вдвічі. Також через погіршення епідситуації учні 5-11 класів Києва пішли на весняні канікули трохи раніше.
Про те, як пандемія висвітлила всю абсурдність того, що відбувається всередині державної системи, читайте в статті Інни Ведернікової «Поплічники пандемії. За мить до цунамі» у ZN.UA.