UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кіберполіція попереджає про шахрайство під виглядом винагороди за участь у соцопитуваннях

Відомство закликає громадян критично оцінювати інформацію з приводу надання різних фінансових виплат або подарунків

З початку серпня в Департамент кіберполіції Національної поліції України почали надходити звернення громадян про присвоєння їх грошей під видом винагороди за проходження опитувань. Про це повідомляє прес-служба відомства.

«У різних соцмережах зловмисники розповсюджують відео, де від імені української телеведучої розповідається про виплати за участь в проходженні соціального опитування в області споживчого ринку», — сказано в заяві.

В описі до відео шахраї розміщують посилання на ресурс, де нібито можна пройти опитування і гарантовано отримати грошову винагороду. Разом з тим в коментарях зловмисники розміщують фейкові відгуки про успішне зарахування грошей.

Після проходження псевдоопитування громадянам пропонується ввести дані банківської картки для оплати «комісії» і зарахування грошей. Однак в разі виконання таких дій громадяни не тільки переводять гроші аферистам, а й передають їм свої банківські дані, які шахраї використовують в своїх інтересах.

Кіберполіція закликає громадян критично оцінювати інформацію з приводу надання різних фінансових виплат або подарунків.

«Також радимо не переходити за сумнівними посиланнями і ні в якому разі не вводити/повідомляти особисту (персональну) інформацію, платіжні дані», — закликають у відомстві.

Читайте також: Глава Кіберполіції не зареєстрований в сервісі держпослуг «Дія»

Раніше глава кіберполіції Олександр Гринчак в інтерв'ю ZN.UA розповів, що кількість злочинів з банківськими картами продовжує зростати з кожним роком.

На питання про шахрайство з банківськими картами він відповів:

«На жаль, ці злочини з кожним роком зростають, незважаючи ні на що. Доступ до банківських даних злочинці можуть отримати різними способами. Наприклад, в цьому році ми вийшли на групу осіб, які використовували скіммінгові пристрої, які вони встановлювали на банкомати, сканували інформацію банківських карток користувачів, після чого дублювали карти і знімали гроші. За нашими даними встигли зняти близько двох мільйонів гривень. Справа вже в суді. Також, дані можуть бути вкрадені за допомогою вірусу, або за допомогою співробітника, який перебуває в змову зі злочинцями », — сказав він.