UA / RU
Підтримати ZN.ua

Хворі чекають своєї черги на лікування у "швидких". Тим часом у звіті КМДА є фіктивні ліжка

З 8 листопада минулого року у звіт додаються 400 ліжок "Київського міського клінічного госпіталю ветеранів війни", які  фактично не задіяні і просто занижують відсоток зайнятих ліжок. 

Ситуація з госпіталізацією в Україні погіршується. Не всіх хворих на коронавірус приймають на лікування. Пацієнти змушені чекати своєї черги у "швидких" біля закладу, доки не закінчиться кисень і лікарі не будуть змушені оперативно перенаправити їх у комунальні заклади охорони здоров’я. Про це у Facebook написав заступник київського міського голови Микола Поворознік.

“Інститути Національної академії медичних наук – це про високоспеціалізовану медичну допомогу хворим і наукову роботу, - пише Поворознік. - Науковці цих закладів, враховуючи як розвивається ситуація, мали б передбачити перебіг пандемії в країні, попередити і застерегти усіх про її наслідки. Вони мали б напрацювати протоколи лікування хворих на коронавірус і навчити цього лікарів первинної та вторинної ланок".

За його словами, на практиці ситуація зовсім інша.

ісім місяців тому ми звернулися до НАМН допомогти у госпіталізації та лікуванні хворих на COVID-19. ВІСІМ МІСЯЦІВ у них було для того щоб підготувати заклади та виділити місця для лікування хворих. Через вісім місяців отримуємо згоду на прийом 10 хворих. ДЕСЯТИ! Привозимо 10 пацієнтів в Інститут фтизіатрії. Чотирьох пацієнтів приймають на лікування. Шість чекають своєї черги у швидких біля закладу. Чекають доки у швидких не закінчується кисень і ми змушені оперативно перенаправити цих пацієнтів у комунальні заклади охорони здоров’я”, - наголошує заступник київського міського голови.

"Власне, це все, що вам потрібно знати про «спільні» зусилля з Національною академією медичних наук України…", - резюмує він. 

Між тим, у звіті КМДА є фіктивні ліжка. У трьох лікарнях "Укрзалізниці" (за даними КМДА там 156+100+100=356 ліжок, але в звітах МОЗ і РНБО -120+50+50=220 ліжок. Не кажучи вже про те, що там майже нема кисню).

З 8.11.2020 р. у звіт також додаються 400 ліжок "Київського міського клінічного госпіталю ветеранів війни", які  фактично не задіяні і просто занижують відсоток зайнятих ліжок. 

За словами Миколи Поворозніка, “госпіталь ветеранів війни лікує пацієнтів терапевтичного та неврологічного профілю, яких наразі ніхто не приймає і які переведені з інших лікарень для звільнення ліжок під ковідних хворих”.

Так само на 80 виділених ліжок у протитуберкульозному диспансері №1 — 0 пацієнтів.

МОЗ видав наказ про включення протитуберкулезного диспансеру до ковідніх лікарень в листопаді 2020-го. Однак на сьогоднішній день, за словами заступника київського міського голови, “в протитуберкульозному диспансері йдуть ремонтні роботи кисневих систем, які завершаться найближчим часом і паралельно йде процес набору відповідних фахівців, які зможуть лікувати хворих на коронавірус. Одразу ж після завершення цих процесів розпочнеться прийом хворих на коронавірус”.

Читайте також: В «Укрзалізниці» ухилилися від відповіді на запитання, скільки ліжок з киснем у відомчих лікарнях у Києві

Докладніше читайте в інтерв'ю Наталії Білинської «Покаяння», яке для читачів ZN.UA записала Алла Котляр.