UA / RU
Підтримати ZN.ua

Харківську ОВА звинуватили у розкраданні мільйонів на будівництві фортифікацій: реакція Синєгубова

Мільйонні контракти могли отримувати люди, які не схожі на успішних бізнесменів.

Харківська обласна військова адміністрація нібито заключала договори на будівництво фортифікаційних споруд з фірмами, які мають ознаки фіктивності, що імовірно, призвело до розкрадання сотень мільйонів гривень із бюджету.

Про це пише виконавча директорка Інституту законодавчих ідей Мартина Богуславець. Вона зауважила, що для угод обиралися люди, котрі не нагадують успішних бізнесменів, а натомість мають судові справи за крадіжки в супермаркетах, кредити в банках, невиконання батьківських обов'язків і домашнє насильство.

Читайте також: Фірма режисера серіалів "Кварталу" отримала майже мільярд за поставки електроенергії ‒ Bihus.Info

За її інформацією, департамент ЖКГ та паливно-енергетичного комплексу Харківської ОВА уклав прямі контакти на 270 мільйонів гривень на поставку деревини для укріплень із начебто такими "ноунейм компаніями і ФОПами":

Вона додала, що фірми почали отримувати мільйонні підряди лише через кілька місяців після створення за прямими договорами без оголошення конкурсу.

Мартина Богуславець

"Успішні бізнесмени" із заводу та штрафами за крадіжку в "АТБ"

Богуславець зазначила, ФОП Чаус Ігор Олегович отримав мільйонні контракти від ОВА вже через три місяці після реєстрації, але до цього мав штраф за крадіжку півлітрової пляшки віскі Jack Daniels у супермаркеті "АТБ". За це він відпрацював 100 годин на громадських роботах.

Також, за її словами, учасницями схеми із виведення грошей були дві жінки з міста Кам'янське на Дніпропетровщині ‒ Вікторія Смоляк та Наталія Коваль ‒ власниці ТОВ "Герц індустрія" і ТОВ "Сатисбуд" відповідно.

Перша фірма протягом року змінила чотирьох керівників, що є ознакою фіктивності, за словами Богуславець, але встигла заробити 116 мільйонів гривень на договорах.

Також виконавча директорка Інституту законодавчих ідей вказала, що Смоляк є працівницею Дніпровського металургійного комбінату і має виконавчі провадження за стягнення від банків, суди за ухиляння від батьківських обов'язків та насилля над матір'ю у стані алкогольного сп'яніння.

"Не дуже схоже на власницю успішної фірми", ‒ зазначила Богуславець.

Мартина Богуславець

А через ТОВ "Сатисбуд" начебто "прогнали" більше 52 мільйонів гривень, хоча власниця компанії Наталія Коваль також має "букет судових справ". Серед них позбавлення батьківських прав, перебування п'яною в громадському місці, домашнє насильство проти чоловіка. Водночас жінка наразі працює позмінно у полі.

Окрім того, у ТОВ "Герц індустрія" та ТОВ "Сатисбуд" один директор ‒ Дмитро Кнорозов, у якого є виконавчі провадження за борги.

Мартина Богуславець

Як стверджує Богуславець, через ТОВ "АТТ БУД" і ТОВ "ДЕРЕВООБРОБНЕ ПІДПРИЄМСТВО ВОСХОД" департамент ЖКГ Харківської ОВА також "прогнав" мільйони гривень, а власники та керівники цих фірм дотичні до десятків компаній, які створені нещодавно.

"За цією схемою неозброєним оком видно, як хтось у владних кабінетах нещадно реєструє нові фірми, використовуючи для цього людей, які в силу обставин можуть не здогадуватися про це. І цей хтось далі продовжує заробляти на крові", ‒ наголосила Богуславець.

Вона зауважила, що вказані нею факти мали би розглянути правоохоронні органи, щоб в подальшому викрити фірми, які крадуть мільйони на контрактах для ЗСУ.

Реакція влади

Через декілька годин після публікації тексту голова Харківської ОВА Олег Синєгубов у своєму Telegram-каналі написав, що дав доручення профільному заступнику зібрати всіх учасників процесу будівництва фортифікаційних споруд в області.

"Кожен підрядник на засіданні групи "Прозорість та підзвітність" прозвітує про виконані роботи.

Також про результати засідання прозвітуємо публічно під час пресбрифінгу, де представники ЗМІ зможуть поставити будь-які уточнюючі питання, які хвилюють громадськість.

Завжди готові до прозорої публічної реакції", ‒ підсумував посадовець.

Читайте також: У ЗСУ пояснили, що таке "сіра зона" у Харківській області (карта)

Напередодні військові писали, що на кордоні України та Росії у Харківський області не було першої лінії фортифікацій та мін, тому окупанти вільно зайшли у сіру зону. Хоча ще 6 квітня президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю "Ми ‒ Україна" стверджував, що на найважливіших напрямках Україна на 92-98% завершила облаштування лінії фортифікаційних споруд для майбутнього захисту від можливого наступу російських військ.

Водночас військовий оглядач Олександр Коваленко заявив, що фортифікацій на кордоні у Харківській області немає через екстремально малу відстань до РФ, яка досяжна для гармат, мінометів і навіть російських снайперів.