UA / RU
Підтримати ZN.ua

Керівники закладів просять залишити протитуберкульозну службу на фінансуванні із держбюджету

Для проведення реформи служби потрібна державна стратегія та певний період часу, наголошується у листі до МОЗ.

Керівники протитуберкульозних закладів звернулися до МОЗ з проханням залишити протитуберкульозну службу на фінансуванні за рахунок держбюджету та встановити "пільговий період" для переходу фтизіатричної служби на нові умови фінансування, під час якого відпрацювати структуру і вартість пакету "Лікування дорослих та дітей із туберкульозом". Про це йдеться у листі керівників відповідних закладів.

У зверненні зазначається, що з 1 квітня протитуберкульозні заклади переходять на умови контрактування з Нацслужбою здоров'я України (НСЗУ). Вони претендують на пакет послуг "Лікування дорослих та дітей із туберкульозом" і повністю відповідають вимогам цього пакету. До цього заклади готувалися: автономізувалися, уклали угоди з представниками МІС, завершують реєстрацію медичних працівників у Електронній системі охорони здоров'я.

Однак зауважується, що за попередніми даними, продекларованими НСЗУ, фінансування туберкульозної служби в середньому складає 20% від фінансування у 2018-2019 роках. Керівники закладів наголошують на тому, що це призведе до руйнації служби та масового вивільнення кваліфікованих фахівців, а решта отримуватимуть мінімальну зарплату за умови збільшення об'ємів їхньої роботи. Також не розроблено програму та не створено умови для перекваліфікації медкадрів протитуберкульозної служби, які НСЗУ у приватних бесідах рекомендує звільнити у процесі медичної реформи. Зрозуміло, що для проведення реформи служби потрібна державна стратегія та певний період часу, йдеться у листі.

Зазначимо, що реформа вторинної ланки стартує з 1 квітня 2020 року. Передбачається, що медичні заклади вторинного рівня, спеціалізованої та високоспеціалізованої меддопомоги, які уклали контракт з Нацслужбою здоров'я, отримуватимуть кошти від НСЗУ за кожний пролікований випадок. Як повідомляла керівниця Департаменту комунікацій НСЗУ Тетяна Бойко, існуватиме 27 різних видів контрактів відповідно до надання послуг конкретним медзакладом. НСЗУ сплачуватиме лікарням підвищений тариф за надання допомоги за чотирма пріоритетними напрямками: інфаркти, інсульти, допомога при пологах і неонатальна допомога. Для отримання з квітня безоплатної допомоги в медзакладах вторинного рівня пацієнти повинні укласти декларацію з лікарем "первинки" та отримати електронне направлення від нього або вузькопрофільного спеціаліста.