Державне космічне агентство України (ДКА) звільнило директора ДП «Завод «Арсенал» Ігоря Волощука, тимчасовим очільником підприємства призначено головного інженера заводу Івана Моспана.
В агентстві наголосили на тому, що за час керування Волощука підприємство значно погіршило показники діяльності, і є постійно збитковим.
Чисельність працівників підприємства зменшилась з 3 285 до 206 осіб, виготовлення продукції в обсягах зменшилось з $ 16, 5 млн до 260 тисяч(більше як у 60 разів) а замість прибутку у $ 535 тисяч завод отримає збиток у 422 тисячі. Сума непокритого збитку підприємства сягнула 108,7 млн грн.
Відкрито п’ять кримінальних проваджень за фактом незаконного відчуження понад 6 га землі у центрі Києва, орієнтовною вартістю понад 700 млн гривень, та об'єктів нерухомості загальною площею понад 40 тисяч кв. м ринковою вартістю 2,3 млрд гривень.
Наказом Державного космічного агентства України № 4 – кп від 03.02.2021 було звільнено директора ДП завод «Арсенал»...
Опубликовано Державне космічне агентство України Четверг, 4 февраля 2021 г.
Ситуація з майном «Арсеналу» стала приводом для конфлікту між в.о. голови ДКА Михайлом Левом і віцепрем’єр-міністром – міністром з питань стратегічних галузей промисловості Олегом Уруським. Наслідком чого став збір підписів в залі ВР за відставку Уруського, який почав очільник парламентського комітету з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха.
Однак в Офісі президента активність депутата не схвалили: після скандального звільнення заступника міністра Віталія Нємілостівого звільнити ще й віцепрем’єра без викристалізованої заміни – поразка для президента. Збирати підписи Наталуха припинив. Зате Лев звільнив директора «Арсеналу», якого Уруський взяв під крило. Так і розвиваємо ОПК.
У чому справа: як повідомляють в Агентстві, у 2007 році Волощук уклав Договір спільної діяльності, яким було передбачено передачу у спільну власність корпусів загальною площею 28,5 тисяч кв. м. Учасниками договору стали:
- ДП завод «Арсенал»;
- ТОВ «СКАЙНЕТ LTD»;
- Корпорація «НВО «Арсенал»;
- ТОВ «НОВА ТОР».
На момент підписання директор заводу був пов'язаний з усіма учасниками договору, маючи значні частки у статутному фонді кожної з компаній.
Спільна діяльність була фіктивною та фактично не відбувалась. У 2013 році завод «Арсенал» вийшов з неї, замість майна отримавши компенсацію по цінам балансової вартості 2007 року – близько 134 млн грн.
З цих коштів 52 мільйони повернули підприємствам зі спільної діяльності як взаємозалік через поворотну фінансову допомогу. Отримані від відчуження у спільній діяльності майна кошти підприємство спрямовувало на фінансування дослідно-конструкторських робіт.
Фактично роботи виконувались не держпідприємством, а приватною Корпорацією «НВО «Арсенал», яка і є власником більшості розробок, продукція за якими виготовляється підприємством. Таким чином Корпорація є основним підрядником заводу за державними контрактами в рамках державного оборонного замовлення у 2021 році.
Значну шкоду виробничим процесам підприємства завдав продаж податкової застави 11 корпусів загальною площею понад 5 000 кв. м у 2019 році. Також керівництво заводу підозрюють у відмиванні грошей, розтраті державного майна, оренді за заниженими цінами тощо.
У рамках масштабної реформи ОПК в Україні має з'явитися нове міністерство і агентство з розвитку оборонних технологій. Трансформація, ідея та деталі якої розроблені апаратом РНБО, має відбутися менш ніж за півтора року. Що задумали ідеологи реформи оборонно-промислового комплексу, читайте у статті Валентина Бадрака «Фундаментальна реформа ОПК. Мрії збуваються?» у ZN.UA.