UA / RU
Підтримати ZN.ua

Керівництво "Інтера" вимагає відкрити кримінальну справу проти активістів, які блокують роботу каналу

Менеджмент "Інтера" написав заяву до ГПУ, СБУ і МВС.

Керівництво телеканалу "Інтер" звернулося до Генпрокуратури, Служби безпеки України, Міністерства внутрішніх справ і Національної поліції із заявою про перешкоджання діяльності журналістів з боку активістів, які розбили наметовий табір біля офісу компанії на вулиці Дмитрівській у Києві.

"Сьогодні, 5 вересня, починаючи з 9:00, група невідомих у кількості більше 50-ти осіб зібралася біля офісу телеканалу "Інтер" і розмістила шини, намети. Тобто, почалося незаконне блокування роботи каналу... Внаслідок цих дій співробітники телеканалу не мають можливості потрапити на свої робочі місця", – йдеться в заяві.

Керівництво телеканалу заявило про необхідність відкрити кримінальне провадження за фактом перешкоджання законній професійній діяльності журналістів.

Керівництво "Інтера" звернулося до правоохоронних органів

У повідомленні прес-служби телеканалу зазначається, що "Інтер" розраховує на "рішучі дії" правоохоронців.

Нагадаємо, вранці в понеділок, 5 вересня, активісти почали встановлювати намети біля офісу "Інтера". Поліція стежила за діями учасників акції, але не перешкоджала їм.

Увечері близько 70 журналістів телеканалу за допомогою народних депутатів покинули офіс. Співробітники поліції розблокували вихід з телеканалу і дозволили людям вийти. В'їзд і вхід на територію телеканалу раніше заблокований, а ворота завалені купою автомобільних покришок, повідомили в прес-службі "Інтера".

Читайте також: Голова ПАРЄ засудив напад на "Інтер"

Нагадаємо, під час акції протесту проти редакційної політики каналу "Інтер" у неділю, 4 вересня, в студії телекомпанії "Національні інформаційні системи" почалася пожежа. До 18:00 пожежникам вдалося ліквідувати загоряння. У ДСНС повідомили, що за вечір офіс телекомпанії двічі підпалювали.

Кількох учатніков акції затримала поліція, але незабаром всіх відпустили.

Радник міністра внутрішніх справ Зорян Шкіряк заявив, що у МВС розглядають версії як умисного підпалу телестудії, так і самопідпалу, до якого може бути причетна адміністрация телеканалу.

Атаку на телеканал засудили дипломати, міжнародні організації, а також журналістські спілки. Президент України Петро Порошенко також засудив провокацію і доручив генпрокурору Юрієві Луценку взяти розслідування інциденту під особистий контроль. При цьому глава держави розпорядився не дозволити ЗМІ, які фінансуються Росією, дестабілізувати внутрішньополітичну ситуацію в Україні.