UA / RU
Підтримати ZN.ua

КДК прокурорів закрила для журналістів свої засідання

Рішення прийняли напередодні засідання у справі Холодницького.

Відкриті засідання Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів тепер відбуватимуться за закритими дверима, а проглянути їх можна буди лише через відео трансляцію, яка проходитиме у коридорі прокуратури, повідомили у Центрі протидії корупції.

"Кваліфкомісія прокурорів за два дні до засідання щодо Холодницького зробила хід конем. Відкриті засідання КДКП тепер виглядають ось так: трансляція в коридорі ще й практично без звуку. Журналістів і громадськість всередину не пускають. "Це рішення комісії", пояснюють працівники КДКП", - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, що Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів розгляне питання про дисциплінарну відповідальність голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького 26 липня.

Раніше Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів (КДКП) винесла власні рекомендації у справі керівника САП Назара Холодницького, в якому рекомендується оголосити йому догану, але не звільняти, хоча Холодницький "не забезпечив дотримання вимог до професійної етики та поведінки прокурора, а тому в його діях є склад дисциплінарного проступку".

У той же час, директор НАБУ Артем Ситник, написав заяву главу САП, вважає, що після такого проступку є підстави для звільнення Холодницького з посади.

20 березня на зовнішній поверхні акваріума в робочому кабінеті голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури виявили приховані засоби прослуховування. Слідчі дії стосовно керівника САП проводило Національне антикорупційне бюро під процесуальним керівництвом ГПУ.

Директор НАБУ Артем Ситник заявив про те, що під час прослуховування кабінету Холодницького вдалося зафіксувати інформацію про тиск на певних посадових осіб для прийняття ними певних рішень. Згодом генеральний прокурор Юрій Луценко повідомив про те, що в записах, зроблених у кабінеті, не виявлено підстав для притягнення його до кримінальної відповідальності, але зафіксовано дисциплінарне порушення в роботі.

31 травня прокурори ще на місяць продовжили розгляд скарги проти Холодницького.

Детальніше про справу головного анткорупційного спецпрокурора читайте у матеріалі Олександра Лємєнова "Кейс Холодницького: звільнять, посадять чи домовляться?" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".