UA / RU
Підтримати ZN.ua

Катування українців в ОРДЛО обговорять на скайп-конференції контактної групи зі звільнення заручників - Геращенко

Також підійматиметься питання відвідин українських заручників координатором ОБСЄ.

Представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації в Донбасі (ТКГ) Ірина Геращенко анонсувала "жорстку розмову" під час скайп-конференції щодо звільнення заручників. Зокрема, обговорюватиметься катування окупантами терористичного угруповання "ЛНР" українського блогера Людмили Сурженко.

"Я рада, що пані Людмила, про долю якої ми піднімали питання на останній зустрічі в Мінську і направляли відповідні листи з проханням надати інформацію про її місцеутримання, (з ОРЛО традиційно відповідали, що їм нічого не відомо про затримання жінки), вже на волі, що все погане позаду. Пані Людмилу катували. І завтра це обов'язково стане предметом жорсткої розмови під час скайп-конференції щодо заручників у форматі Мінської гуманітарної групи", - написала Геращенко на своїй сторінці в Facebook.

Вона також розповіла про те, що вимагатиме від координатора ОБСЄ відвідати українських заручників на окупованих територіях.

"Це неправильно, що протягом всього часу роботи Мінської групи представник ОБСЄ лише раз відвідав українських заручників, і бачив лише кількох з них, а не всіх. До українських тюрем всі міжнародні організації мають доступ. А всі факти катування українців бойовиками мають бути засуджені як українськими, так і міжнародними судами", - додала політик.

Людмила Сурженко була затримана окупантами "МДБ ЛНР" 13 липня, під час перетину лінії розмежування в районі КПВВ "Станиця Луганська", на блокпосту терористів. Блогер є інвалідом дитинства по слуху, у її слуховому апараті на той момент вийшли з ладу акумулятори, саме тому вона не чула "команд" терористів. "Невиконання команд" стало приводом до її затримання.

Жінку катували, вибиваючи зізнання у "співпраці з українськими спецслужбами". З полону бойовиків Сурженко вийшла на волю лише у суботу, 29 липня. На підконтрольній Україні території їй надали необхідну медичну допомогу.