UA / RU
Підтримати ZN.ua

Карати відповідальних за недостатню підготовку до війни треба вже після війни, вважає більшість українців – опитування

Незважаючи на певні проблеми у підготовці, Україна гідно протистоїть вже майже сім місяців «другій армії світу».  

58% українців вважають, що питання притягнення до відповідальності тих, хто причетний до можливих прорахунків у підготовці до повномасштабної війни, потрібно перенести на період після війни, щоб не провокувати конфлікти всередині країни в і так у складний період. Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), проведеного 7-13 вересня методом телефонних інтерв’ю серед 2000 жителів усіх областей України, окрім окупованого Криму.

Водночас значна кількість громадян - 31% - вважають, що потрібно негайно шукати і карати винних у можливих прорахунках щодо підготовки до війни, навіть ціною єдності в суспільстві.

Втім, у всіх регіонах країни більшість (56-64%) вважає, що це питання необхідно перенести на період після війни.

«Те, що третина респондентів хочуть прямо зараз притягнути до відповідальності за можливі прорахунки у підготовці до війни, свідчить про потребу продовження виваженої і аргументованої комунікації з боку влади. Більшість населення усе-таки за пріоритет має суспільну єдність, що дозволяє каналізувати це питання у майбутнє після перемоги. Проте вважати, що наразі жодних проблем немає, не варто, оскільки знову-таки цілеспрямована медійна активність може знову збурити громадськість вимогою “кари”», - коментує результати дослідження заступник директора КМІС Антон Грушецький.

Читайте також: Більшість українців впевнені, що Зеленський не здасть інтереси України у війні з РФ – опитування

Одним із наслідків недостатньої підготовки до повномасштабної війни стало те, що фінансування тероборони й добровольців лягло на плечі місцевої влади, волонтерів, благодійних фондів, сімей та друзів військових. «Держава, яка не готувалася до війни, вимушена виходити з пріоритетів. Спочатку арта, потім - “броники”», - пояснював у травні голова фонду «Повернись живим» Тарас Чмут в інтерв’ю журналістці «Дзеркала тижня» Інні Ведерніковій