Фонд "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва провів опитування серед регіональних експертів та журналістів. Зокрема, у респондентів запитали про ставлення до дії різних чиновників та органів у цілому під час карантину.
Зокрема, найбільш позитивно під час карантину опитані оцінили дії місцевої влади у своєму місті. Водночас рівень підтримки Кабінету міністрів, обласних державних адміністрацій та президента Володимира Зеленського виявився відносно невисоким. Найбільше негативних оцінок отримало Міністерство охорони здоров'я під керівництвом Іллі Ємця, якого відправили у відставку 30 березня.
Вказано, що за рік президентства Зеленського ситуація в областях, де живуть опитані, у різних сферах здебільшого погіршилася. Однак, експерти вважають, що таке погіршення не варто пов'язувати саме з діяльністю голови держави. Швидше за все, така ситуація виникла через масштабну світову кризу, спричинену пандемією коронавірусу та карантинними обмеженнями.
Схожа ситуація спостерігається з оцінкою суб'єктів владних повноважень та державних установ і закладів у областях проживання опитаних експертів та журналістів. Найбільше говорили про погіршення роботи держадміністрацій та поліції. Однак частина опитаних вказала на покращення у роботі Центрів надання адміністративних послуг.
Демініціативи також запитали в респондентів про можливі події, які можуть статися до кінця року. Значна частина респондентів зазначила, що у їхній області можуть виникнути масові протести із соціальними та політичними вимогами.
Також можливою експерти вважають зміну влади. Зокрема, це стосується голів обласних держадміністрацій та міських голів за підсумками місцевих виборів, які заплановані на осінь 2020 року.
Щодо швидкого економічного розвитку держави респонденти поставилися скептично. Також вони не вірять у зростання стабільності та керованості ситуації в їхніх регіонах.
При цьому опитані вважають, що волонтери та громадські організації, свідомі громадяни, лікарі та медпрацівники, а також місцева влада доклали найбільше зусиль для стримування епідемії коронавірусу на місцевому рівні. Діяльність центральної влади експерти оцінили менш вагомо.
Опитування провели у період з 8 по 15 травня. Всього Демініціативи опитали 77 журналістів, політичних експертів та громадських активістів із різних регіонів України.