UA / RU
Підтримати ZN.ua

Карантин і кияни: довжелезні черги на маршрутки і нехтування санітарними правилами

Карантин у Києві з тріском провалився.

© pavlovskynews
© pavlovskynews
© РБК-Україна
© РБК-Україна
© РБК-Україна
Для багатомільйонного Києва закупили 20 тисяч медмасок
© РБК-Україна

У середу, 18 березня, в Україні вступили в силу обмеження щодо пересування на громадському транспорті. Так, був закритий метрополітен, а в наземний транспорт уряд дозволив заходити лише в масках. ZN.UA зібрав фотогалерею про те, як у столиці України порушують карантин, встановлений через спалах коронавірусу у світі.

Зазначимо, що ситуація з громадським транспортом погіршилася в порівнянні із звичним режимом, оскільки всі пасажири метро перекочували в наземний транспорт. При цьому, більшість пасажирів – без медичних масок.

"Ці люди йдуть на роботу, яку повинні виконувати, щоб Україна жила. Вони медики, працівники супермаркетів, критичної інфраструктури. У них немає масок, тому що їх немає ніде. Чи продаються в ціну їх зарплати. Всі ці люди зараз знаходиться в зоні ризику зараження не тільки короновірусом, а звичайними ГРВІ, грипом, тому що це масове скупчення людей", - написала депутат від фракції "Європейська солідарність" Ірина Геращенко в Facebook.

За її словами, метро має працювати навіть в умовах карантину. "Його повинні дезінфікувати. Маски повинні продаватися доступно або лунати на підприємствах, хоча б у лікарнях, де медперсоналу їх немає", - резюмувала Вона.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публікація від dtp.kiev.ua (@dtp.kiev.ua)17 Мар 2020 в 11:57 PDT

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публікація від dtp.kiev.ua (@dtp.kiev.ua)18 Мар 2020 в 12:24 PDT

Раніше повідомлялося, що українські поліцейські під час патрулювання будуть перевіряти і громадський транспорт. Вони повинні стежити за дотриманням заходів, спрямованих на мінімізацію поширення коронавірусу.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України на засіданні 16 березня затвердив розпорядження про введення карантинних заходів по всій території України з 18 березня по 3 квітня.

Документом, зокрема, заборонено з 18 березня по 3 квітня регулярні і нерегулярні перевезення пасажирів автомобільним транспортом у приміському, міжміському внутрішньообласному і міжобласному сполученні, перевезення більше 10 пасажирів одночасно в трамваях, тролейбусах та автомобільному транспорті, в автобусах, що виконують регулярні пасажирські перевезення на міських маршрутах, перевезення пасажирів метрополітеном у Києві, Харкові та Дніпрі.

З 18 березня 2020 до прийняття окремого рішення заборонено перевезення пасажирів залізничним транспортом у всіх видах внутрішніх сполучень (приміському, міському, регіональному і далекому).

Крім того, з 17 березня в Україні заборонено проведення всіх масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних і інших заходів, в яких бере участь більше 10 осіб.

З 17 березня заклади громадського харчування (ресторани, кафе), торгово-розважальні центри, інші установи розважальної діяльності, фітнес-центри, заклади культури повинні тимчасово припинити свою роботу.