UA / RU
Підтримати ZN.ua

Камишін: Україна вийша на серійне виробництво вітчизняних "Шахедів" — десятки в місяць

За словами міністра, наразі не йдеться про інтеграцію "Укроборонпрому" з бізнесом. Проте державна компанія допомагає приватним розвиватися. 

Міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін розповів, що Україна вийшла на серійне виробництво українських аналогів БпЛА "Шахед". В коментарі виданню "Форбс Україна" він наголосив, що їх в нашій країні зараз виробляють десятками.

Міністр заявив, що оборонна сфера робить важливий внесок в економіку країни. Вона, на його думку, з часом повинна стати її головним сектором. 

"Починаючи з того, що називають "українським "Шахедом", ми не кажемо назву цього продукту, але вийшли на серійне виробництво його і зараз (виробляємо) десятки на місяць, продовжуючи багатьма іншими позиціями, які ми раніше виробляли зовсім мало, а зараз маємо пристойні цифри, – сказав міністр, додаючи, що кратне збільшення виробництва не задовольняє уряд. - Нас задовольняє десятикратне зростання і більше. У нас по багатьох напрямах є таке зростання". 

Камишін також наголосив, що наразі не йдеться про інтеграцію "Укроборонпрому" з бізнесом. Просто в Україні виникла ситуація, в якій державне підприємство допомагає приватним компаніям розвиватися, надаючи ресурси, яких у цих компаній немає. Як наслідок, продовжив міністр, "український "Шахед" з’явився саме на державному заводі". 

Читайте також: FPV-дрони у використанні ЗСУ — як копійчані БПЛА стали одним з ключових інструментів війни

Нагадаємо, на базі "Укроборонпрому" розгорнули ліцензійне виробництво трьох моделей FPV-дронів приватних компаній, розповів гендиректор Герман Сметанін. Він наголосив, що державний концерн допомагає цим фірмам масштабуватися, адже має для цього приміщення, людей та необхідні компоненти. 

Також Сметанін підтвердив, що в виробництво було запущено українські дрони-камікадзе, в тому числі й аналоги Shahed. Втім, він наголосив, що останні насправді не є дуже потужними, тому концерн зосередився на виготовлені складніших та дорожчих проєктів.