Кабінет міністрів прийняв програму медичних гарантій для населення, яка почне працювати з 1 квітня 2020 року, про що стало відомо на сайті Урядового порталу в понеділок, 30 грудня.
Наголошується, що програма буде діяти для всіх видів допомоги: первинної, спеціалізованої, високоспеціалізованої, екстреної, паліативної, медичної реабілітації та реімбурсації ліків.
Держава буде фінансувати такі послуги через Національну службу здоров'я України, на що у Державному бюджеті закладені 72 млрд грн.
Ще новацією є запровадження моделі "гроші ходять за пацієнтом" і для спеціалізованої медичної допомоги.
"Це означає, що держава буде фінансувати медпослуги, а не установи", - цитує прес-служба прем'єр-міністра Олексія Гончарука.
Наголошується, що при таких змінах питань щодо заборгованості із зарплати лікарям більше не буде виникати.
"В 2019 році запроваджено новий підхід - єдиний госпітальний округ на всю область, що дозволить максимально ефективно спланувати здатну мережа медичних установ для доступу пацієнтів до якісної медичної допомоги.
До того ж, в рамках урядової програми створено онлайн-інструмент "Доступні ліки", завдяки якому українці можуть знайти всі аптеки, які є в радіусі 7 км від медичних установ, де працюють сімейні лікарі, педіатри та терапевти", - написано у прес-центрі Кабміну.
Як пише DT.UA, менталітет українців парадоксально поєднує бажання мати хороше здоров'я і високі вимоги до всіх установ, які його охороняють, зі слабкою установкою на власну відповідальність. Хороше здоров'я підвищує планку очікувань людини щодо власного здоров'я. Докладніше читайте в статті Наталії Рингач "Чим багатший, тим здоровіший?" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".