UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кабмін узгодив перехід України на накопичувальну пенсійну систему

Уряд закликає парламент розглянути пакет законопроектів вже наступного тижня.

У середу Кабінет Міністрів України представив проекти законів, покликані реформувати пенсійну систему України, додаючи до солідарної системи нарахування пенсій накопичувальну, яка використовується більшістю розвинених країн світу.

Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк пояснив, що після реформи кожна людина при виході на пенсію отримає два джерела коштів.

"Перше - це стандартна солідарна система, яка сьогодні існує. Це гарантія, яку отримує кожен український пенсіонер. І друге додаткове джерело - через накопичувальну систему і через роботу фондів під гарантію держави, які дадуть можливість отримати більшу пенсію", - прокоментував Яценюк.

Він також додав, що при накопичувальній системі кошти, що вносяться протягом життя людиною, будуть примножуватися.

"Кожен, хто сплачує додатковий внесок і накопичує собі кошти на старість, отримує стовідсоткову державну гарантію, що ці кошти будуть не лише збережені, але й примножені", - сказав Яценюк.

Більш детально пакет з чотирьох законопроектів про реформу пенсійної політики представив міністр соціальної політики України Павло Розенко.

Міністр соцполітики Павло Розенко додав, що солідарна система вичерпала свій ресурс. Тим більше, за його словами, в нинішніх умовах кризи дефіцит Пенсійного фонду становить 80 млрд гривень.

"Ми будуємо нову систему пенсійного забезпечення українців, при якій пенсії будуть фінансуватися за рахунок трьох джерел - солідарної, накопичувального та недержавного рівнів", - назвав основний принцип пенсійної реформи Міністр соцполітики.

Існуюча солідарна система буде вдосконалена завдяки, зокрема, скасування з 1 січня 2016 спеціальних пенсій.

Розенко вважає, що дана реформа допоможе усунути поділ українців на сорти "ВІП-пенсіонерів" (суддям, прокурорам, державним службовцям вищого розряду) і звичайних.

Розенко також зазначив, що стати учасником накопичувальної пенсійної системи зможуть стати українці до 55 років. При цьому ставка накопичувального вкладу людини в Пенсійний фонд буде зростати від 2 відсотків.

Пенсійна реформа "відкриє громадянам нормальне пенсійне майбутнє, дасть потужний сигнал економіці щодо надходження" довгих грошей "терміном на 20-25 років. Цей ресурс буде використаний для забезпечення сталого економічного розвитку нашої країни, розвитку фондового ринку ", - резюмував Павло Розенко.

В уряді заявили, що невідкладно внесуть законопроект у парламент, щоб Рада вже наступного тижня парламент змогла зайнятися їх розглядом.

Читайте також: Понад 70% пенсіонерів окупованого Донбасу отримують пенсії - Мінсоцполітики

Раніше експерт з бюджетних питань Юрій Ганущак у статті для "Дзеркала Тижня. Україна" писав, що Україні потрібно переходити до більш справедливої солідарно-обліковій системі пенсій.