Кабінет міністрів уповноважив першого віце-прем'єра та міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубіва підписати з Ізраїлем угоду про зону вільної торгівлі (ЗВТ). Відповідне рішення уряд прийняв під час засідання 21 листопада.
У супровідних документах до розпорядження йдеться про те, що після набуття чинності угоди Ізраїль скасує ввізні мита для 9,2% сільськогосподарських товарів і близько 80% промислових.
При цьому Україна збереже діючі тарифні ставки на наступні товари: м'ясо та субпродукти птиці, морожену свинину, окремі види риби, молочні продукти, овочі, зернові, жири, готові вироби з м'яса, цукор, цукерки, консервовані овочі, соуси, вина, тютюнові вироби та інші.
Разом з тим, згідно з угодою, Україна має намір скасувати ввізні мита для 6,8% сільгосп товарів і близько 70% промислових товарів.
"Крім цього, зазначена угода є "угодою з винятками", оскільки передбачає не повну лібералізацію ввізних мит, а перехідні періоди до повного скасування ввізних мит, часткову лібералізацію ввізних мит та виключення з преференційного режиму торгівлі", - зазначено в експертному висновку до проекту розпорядження.
В абсолютному вимірі найбільше може зрости експорт України в Ізраїль зернових злакових (крім рису-сирцю і пшениці), молочних продуктів, олії, насіння олійних культур, інших харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів.
У той же час в абсолютному вимірі найбільше може зрости імпорт з Ізраїлю інших промислових виробів, хімічних продуктів і гумових виробів, інших харчових продуктів, овочів і фруктів, готових металевих виробів, інших машин і обладнання, зазначається у супровідних документах.
Проте в експертному висновку, крім можливого позитивного ефекту угоди про ЗВТ для українських експортерів в Ізраїль, описано і негативний вплив на виробників легкої промисловості та машинобудування в Україні.
Раніше повідомлялося, що Україна та Ізраїль завершили розпочаті ще в 2015 році переговори про укладення угоди про ЗВТ у квітні і мають намір підписати її до кінця 2018 року. На початку серпня сторони завершили юридичну звірку тексту, а наступним кроком підготовки угоди до підписання був переклад узгодженого тексту на українську мову іврит. Очікується, що для підписання угоди про ЗВТ у Київ, приїде прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху.
Ізраїль стане 46 країною, з якою Україна укладе угоду про ЗВТ.