UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кабмін України дозволив експрес-тестування на антиген при в'їзді з окупованого Криму і ОРДЛО

Постанова Кабміну опубліковане на сайті відомства.

Уряд України дозволив для перевірки в'їжджають з окупованого Криму та зони ОРДЛО на наявність коронавірусу поряд з ПЛР-тестуванням використовувати також експрес-тестування на антиген.

Відповідна постанова №9 від 5 січня 2021 року була опублікована на сайті Кабміну ввечері у четвер, 7 січня.

Згідно з ним відповідальним органам доручено організувати пункти експрес-тестування.

"Донецької і Луганської обласних державних адміністрацій разом з державним підприємством "Реінтеграція і відновлення"... забезпечити облаштування пунктів тестування на визначення антигену коронавируса SARS-CoV-2 на контрольних пунктах в'їзду на тимчасово окуповані території в Донецькій і Луганській областях і виїзду з них", - йдеться в постанові.

Читайте також: ВООЗ: Мутований коронавірус може стати основним для Європи

Аналогічні пункти доручено організувати Херсонської облдержадміністрації разом з державним підприємством "Реінтеграція і відновлення" і акціонерним товариством "Українська залізниця" на контрольних пунктах в'їзду на тимчасово окуповану територію Автономної Республіки Крим та Севастополя і виїзду з неї.

Для перетинають держкордон України уряд зберіг лише ПЛР-тестування.

Раніше в Україні доставили першу партію, що складається з 225 тисяч експрес-тестів на визначення антигену до коронавірус, повідомляє ДП "Медичні закупівлі" в Facebook.

"Перша партія експрес-тестів на визначення антигену коронавірусу SARS-CoV-2, закуплена ДП «Медзакупкі України», вже в Україні. 225 тис. Експрес-тестів після проходження процедури розмитнення будуть доставлені на склад в Києві. Надалі вони будуть відправлені в регіони якомога швидше, відповідно до наказу про розподіл МОЗ України", - сказано у повідомленні.

Тести, які закупила Україна виробляє південнокорейська компанії SD Biosensor. Як відзначили в держпідприємстві, всі вони відповідають вимогам прекваліфікації Всесвітньої організації охорони здоров'я та/або FDA, що було однією з вимог до товару.

Раніше Степанов заявив про те, що найближчим часом в рамках боротьби з коронавірусом в Україні повинні почати використання швидких тестів на виявлення антигену. За його словами, на закупівлю таких тестів вже виділено близько 1 млрд грн. Крім того, Степанов заявив про те, що в Україні починають роботу з ІФА-тестами.

Що з приводу тестування говорить чинне законодавство; чи є у держави на це кошти і як вони витрачаються? Про це читайте в матеріалі Оксани Сухорукової "Право на життя, або Тест на велику кількість".