UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кабмін схвалив законопроекти про суд присяжних

Законопроекти забезпечать функціонування суду присяжних як інструменту народовладдя.

Кабінет Міністрів України схвалив проекти законів України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення участі громадян у здійсненні правосуддя" та "Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" щодо удосконалення порядку формування списку присяжних", повідомляє пресслужба Міністерства юстиції з посиланням на заступника міністра юстиції Олександра Банчука.

Зазначається, що законопроекти забезпечать реальне функціонування суду присяжних як інструменту народовладдя.

"Законопроектами планується покласти на суд присяжних вирішення питань про винуватість чи невинуватість обвинуваченого. Дане нововведення стосуватиметься розгляду кримінальних проваджень, у яких за вчинення злочину передбачене покарання у виді позбавлення волі на строк понад десять років або довічного позбавлення волі. Рішення у цих справах прийматимуться судом присяжних у складі одного судді та семи присяжних, а за клопотанням обвинуваченого – колегіально судом у складі трьох суддів", – заявляє Банчук.

За його словами, відповідні рішення будуть прийматися більшістю голосів, а вердикт присяжних буде обов'язковим для головуючого.

Зазначається, що рішення присяжних підлягатиме оскарженню в апеляційному порядку.

Державна судова адміністрація України буде формувати список присяжних. При цьому, буде використовуватись Державний реєстр виборців.

Банчук підкреслив, що члени органу, який здійснює дисциплінарне провадження відповідно до Закону України "Про прокуратуру", не можуть включатись до списків присяжних.

"Світова практика показує, що ухвалене присяжними рішення зазвичай є більш виваженим, адже ухвалюється групою людей, які мають різний життєвий досвід та погляд на ситуацію. Крім того, на присяжних важче чинити тиск, адже вони не залежать від адміністративного ресурсу та вибірково потрапляють на розгляд конкретної справи, про що важко дізнатися заздалегідь", – резюмував заступник міністра юстиції.

Раніше повідомлялося, що в Київраді на комісії з питань дотримання законності, правопорядку та запобігання корупції розглянули питання наявності присяжних у столичних райсудах.