UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кабмін схвалив законопроект про заборону експлуатації тварин у цирку

Заборона на експлуатацію тварин у цирку буде діяти з перехідним періодом у п'ять років.

Кабінет міністрів України схвалив запропоновані Міністерством екології та природних ресурсів зміни до законодавства щодо захисту тварин від жорстокого поводження, повідомила прес-служба відомства. Зокрема, законопроект забороняє використовувати диких тварин у цирку.

"Уряд підтримав наш законопроект, який регулює низку питань щодо захисту тварин від жорстокого поводження. Зокрема, і заборона використання диких тварин у цирку з перехідним періодом 5 років", - зазначив міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак.

За його словами, п'ять років необхідні для вироблення механізму передачі тварин у природно-заповідний фонд та визначення їх подальшого місця проживання. Також Семерак заявив про те, що проблема неадекватного поводження з тваринами назріла давно і поширюється далеко за межі цирку. Він уточнив, що мова йде про утримання диких тварин у приватному секторі та розподіл повноважень між органами влади, які можуть застосувати санкції щодо безвідповідальних власників.

"Уряд сьогодні підтримав запропоновані нами зміни до Кодексу про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України, які нарешті розмежовує повноваження щодо розгляду справ про адміністративні правопорушення щодо жорстокого поводження з тваринами", - додав Семерак.

Відповідно до законопроекту, розглядатиме справи про адміністративні порушення щодо диких тварин Державна екологічна інспекція України. Справи щодо домашніх і безпритульних тварин будуть в компетенції Нацполіції.

За словами Семерака, сьогодні немає інформації про реальну кількість диких тварин, які перебувають у приватній власності. Тому Міністерство природи виступає за створення Єдиного електронного реєстру щодо обліку диких тварин. У такому реєстрі власники тварин в обов'язковому порядку повинні будуть вказувати всі дані. Також Мінприроди ініціює розробку Порядку вилучення диких тварин у недобросовісних власників.

Нагадаємо, у 2017 році в Україні набув чинності закон, що передбачає посилення покарання за жорстоке поводження з тваринами. Зокрема, за жорстоке поводження з тваринами, якщо воно було покалічено або вбито, нацьковування однієї тварини на іншу, публічний заклик до жорстокого поводження з тваринами передбачає арешт на строк до 6 місяців або обмеження волі на строк до 3 років. Раніше за подібні дії загрожував штраф або арешт на строк до 6 місяців.

За ті ж дії в присутності малолітнього або неповнолітнього, або вчинені повторно, або вчинені групою осіб передбачено позбавлення волі на термін від 5 до 8 років.