Кабінет міністрів України схвалив основні напрями розвитку озброєнь та військової техніки на довгостроковий період.
Відповідне рішення було прийнято на засіданні Кабміну. Глава уряду 3 зачитав рішення серед прийнятих на засіданні без обговорення.
Згідно з проектом рішення, розробка основних напрямків озброєння та техніки на довгостроковий період сприятиме визначенню необхідних складових перспективної системи озброєння ЗСУ та інших збройних формувань сектору безпеки і оборони.
Документ передбачає, що розвиток системи озброєння в довгостроковій перспективі буде ґрунтуватися на загальносвітових тенденціях розвитку озброєння: розвиток сучасних засобів розвідки, зв'язку і захисту інформації, автоматизованого управління; роботизованих, автономних та дистанційно керованих зразків озброєння і техніки.
До основних напрямків розвитку також віднесені розвиток високотехнологічних, високоточних засобів ураження у складі розвідувально-ударних систем (у т. ч. – великої дальності), сучасних систем та засобів радіоелектронної боротьби, протидія технічній розвідки і високоточній зброї, а також засобів боротьби в інформаційному просторі.
У довгостроковій перспективі планується перевести на стандарт НАТО танкові гармати, автомати заряджання та боєприпаси. Передбачено створення оперативно-тактичного комплексу та його серійне виробництво для ЗСУ, а також розробка і виробництво танка нового покоління з виносним озброєнням і розміщенням екіпажу в броньованій капсулі корпусу.
Документ передбачає також оновлення парку літаків тактичної авіації через розробку в кооперації з країнами-партнерами багатоцільових бойових літаків на рівні покоління 4+. Планується також виробництво легких вертольотів і малих підводних човнів, а також розробка малого патрульного літака для ВМС.
Уряд доручив усім силовим органам та держконцерну "Укроборонпром" врахувати зазначені напрямки під час підготовки та реалізації доктрин, концепцій, стратегій, програм і планів.
Раніше повідомлялося, що військовослужбовці Збройних сил України випробували в зоні АТО безпілотний авіаційний комплекс вітчизняного виробництва "Spectator-M".