UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кабмін призначив трьох членів антикорупційного Нацагентства

Початок роботи Агенства є однією з умов лібералізації візового режиму з ЄС.

Кабінет міністрів України в п'ятницю, 11 грудня, прийняв розпорядження про призначення трьох з п'яти членів Національного агентства з питань запобігання корупції кандидатів, відібраних конкурсною комісією, повідомляє прес-служба уряду.

Членами Нацагенства стали народний депутат, член фракції БПП Віктор Чумак, заступник голови Нацдержслужби України Олександр Скопич і доцент Національної академії прокуратури України Наталія Корчак. Заповнення трьох з п'яти вакантних посад є достатньою умовою для запуску агентства.

Початок роботи Агенства є однією з умов лібералізації візового режиму з Європейським Союзом.

"Запуск роботи антикорупційного агенства означає, що ми виконали ще одну умову ЄС щодо безвізового режиму, і наступний рік буде роком повних перевірок декларацій держслужбовців", − заявив прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк.

Він нагадав, що Нацагентство має превентивну функцію, зокрема, щодо перевірки декларацій всіх державних службовців, способу їх життя, розкриття будь-якої інформації, яка надходить від засобів масової інформації, від громадських організацій за фактами корупції або зловживання з боку вищих посадових осіб.

Напередодні президент України Петро Порошенко розкритикував результати боротьби з корупцією.

Читайте також: Байден після візиту до Києва: основні загрози для України - російська агресія і корупція

Системна боротьба з корупцією є одним з вимог західних партнерів України.

В Україні створюються нові правоохоронні органи, метою яких є боротьба з топ-корупцією: Національне антикорупційне бюро і Спеціалізована антикорупційна прокуратура.

7 грудня голова Генеральної прокуратури України Віктор Шокін призначив Володимира Кривенка заступником керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

1 грудня повідомлялося, що зарплата антикорупційних прокурорів складатиме 30 тисяч гривень.

30 листопада повідомлялося, що антикорупційним прокурором було призначено Назара Холодницького.

27 листопада комісія вибрала двох кандидатів на посаду антикорупційного прокурора. Остаточне рішення повинен був прийняти генпрокурор Віктор Шокін.

22 вересня Шокін схвалив створення Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.