Роботу керівників обласних державних адміністрацій відтепер оцінюватимуть по чітко описаним критеріям. Кабінет міністрів затвердив щоквартальну оцінку ефективності губернаторів, повідомив у Facebook радник прем'єр-міністра Юрій Голик.
За його словами, в основу оцінки ефективності лягли показники, на які глава ОДА може впливати безпосередньо.
"Погодьтеся, показники, які були раніше в подібному рейтингу, типу "обсяг інвестицій на душу населення", мають мало спільного з ОДА і її главою в принципі. Ось як може голова ОДА впливати на обсяг інвестицій умовного меткомбінату? Та ніяк. Обсяг інвестицій меткомбінату від голови ОДА не залежить ніяк. Крім зовсім вже клінічних випадків", - коментує Голик.
Серед показників, які залежать від якості роботи губернатора, він назвав кількість дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються у звичайних школах. "Просто шляхом створення умов для них у школах. 100% -а доступність будівель, медіатеки, ресурсні кімнати, корекційні педагоги і т.д." - уточнив радник голови уряду.
Ще одним важливим показником стане рівень виконання Дорожнього фонду.
"Наприклад, в цьому році Дорожній фонд обласними адміністраціями не виконано на 10%, тобто до доріг не дійшло 1,4 млрд грн. Більше того, є області, які не використали 20-25% Дорожнього фонду", - повідомив Голик.
Ще один критерій - кількість учасників на торгах в ProZorro. "Це - конкуренція. Закуповує обласна лікарня рентген-плівку, на торги прийшло два учасники? Значить в ОДА не потурбувалися написанням стандартного ТЗ, що описує якість і залучає максимум учасників", - пояснив радник прем'єра.
Перші результати оцінки роботи голів обладміністрації за таким KPI (критеріями оцінки ефективності будуть проведені вже незабаром, пообіцяв він.
Раніше радник прем'єр-міністра Юрій Голік публікував рейтинг оцінки обласних адміністрацій за кількістю і якістю ремонту доріг.