UA / RU
Підтримати ZN.ua

JIT прокоментувала російські "докази" у справі про катастрофу МН17

Їх розглянуть одразу після того, як РФ надасть інформацію, яку слідча група намагається отримати з 2014 року.

Міжнародна слідча група (JIT) відреагувала на чергові "докази" Росії у справі про катастрофу малайзійського Boeing рейсу MH17 в небі над Донбасом у 2014 році, йдеться у заяві JIT. У групі "взяли до відома" інформацію росіян, які традиційно намагалися перекласти відповідальність за збитий Boeing на Україну.

"Ще у 2014 JIT просила Російську Федерацію надати всю необхідну інформацію. У травні 2018 року JIT спеціально звернулася з проханням отримати інформацію про кількість знайдених ракетних компонентів", - зазначають слідчі.

Тим не менш, у період 2016-2018 років Росія не дала відповіді по суті ані на це, ані на низку інших правових питань.

"Однак у серпні 2018 року Російська Федерація письмово повідомила, що JIT не повинна подавати додаткові запити на отримання відповідних доказів", - йдеться у заяві.

Слідчі готові вивчити російські "докази" одразу ж після того, як РФ надасть всі необхідні документи, зазначає "Українська правда".

"JIT ретельно вивчатиме інформацію, оприлюднену Російською Федерацією сьогодні, щойно Російська Федерація надасть відповідні документи для JIT. Це було запропоновано в травні 2018 року і цього вимагає резолюція Радбезу ООН", - резюмували експерти слідчої групи.

На брифінгу в понеділок, 17 вересня, начальник Головного управління Міністерства оборони РФ Микола Паршин заявив про те, що ракета ЗРК "Бук", якою збили Boeing рейсу MH17, була зроблена в підмосковному Довгопрудному в 1986 році та відправлена в Україну, звідки більше не поверталася до РФ.

Як повідомлялося, 24 травня міжнародна слідча група на прес-конференції у Гаазі продемонструвала уламки ракети, якою збили літак рейсу MH17. Слідчі встановили, що комплекс "Бук", з якого була запущена ракета, належав 53-й зенітній ракетній бригаді ППО, яка базується в Курську.

25 травня Австралія та Нідерланди офіційно оголосили про те, що саме Росія несе відповідальність за знищення MH17. Тепер уряди обох країн вимагатимуть притягнення РФ до відповідальності.

Нагадаємо, 17 липня 2014 року був збитий Boeing-777 рейсу MH17 "Малайзійських авіаліній" у зоні бойових дій, поряд із селищем Шахтарськ Донецької області. Літак летів рейсом "Амстердам - Куала-Лумпур". Усі 298 осіб, які перебували на борту літака, загинули.