Міністр внутрішньої безпеки США Алехандро Майоркас заявив про початок співпраці з Європою для спільного протистояння хакерським атакам, кількість яких різко зросла за останні роки. Про це повідомляє Politico.
"Тепер у нас є нова робоча група щодо хакерських атак, яка займається проблемою програм-вимагачів, які завдали такої сильної шкоди в США і в багатьох інших країнах. Ми розуміємо, що ми всі поділяємо ці вразливості", - сказав Майоркас.
Комісар ЄС з питань внутрішніх справ Ілва Йоханссон також прокоментувала це. За її словами, спільними зусиллями Штати та Європа зможуть досягти більшого успіху в цьому питанні.
Спільна робота буде полягати в підвищенні обізнаності громадськості про захист мереж та ризики виплат злочинцям. Також США і ЄС будуть обмінюватися досвідом та інформацією.
7-8 травня американська трубопровідна компанія Colonial Pipeline зазнала хакерської атаки і була змушена призупинити роботу найбільшого в США нафтопроводу.
Компанії належить найбільша в США система продуктопроводів, що може транспортувати понад 3 млн барелів бензину, дизельного і реактивного палива з Х'юстона на Східне узбережжя США. Компанія покриває близько 45% потреб Східного узбережжя в паливі.
Після п'ятиденного простою Colonial Pipeline відновила роботу. За даними Bloomberg, CNN, WSJ і NYT, компанія виплатила вимагачам 5 млн доларів у криптовалюті.
За даними ФБР, атаку організувала російське хакерське угруповання DarkSide. Слідом за Colonial Pipeline ця ж угрупування атакувала Toshiba Tec France Imaging System, європейський підрозділ японської корпорації.