Сьогодні Європейський Союз та Управління ООН з обслуговування проєктів (ЮНОПС) передали Національній поліції України дев’ять патрульних автомобілів і дев’ять автомобілів для мобільних груп із реагування на факти домашнього насильства, розповіли у Консультативній місії ЄС в Україні.
Автомобілі використовуватимуть у Кіровоградській, Львівській, Харківській, Одеській, Київській, Вінницькій, Чернівецькій, Полтавській та Хмельницькій областях.
Минулого місяця Нацполіції передали обладнання для дотримання безпеки на дорогах і забезпечення публічної безпеки й порядку:
- спеціальні світловідбиваючі жилети,
- мегафони,
- ланцюги протиковзання,
- буксирувальні троси,
- сигнальні стрічки,
- троси для запуску двигуна,
- дорожні конуси та знаки дорожньо-транспортної пригоди.
«Домашнє насильство й насильство за ознакою статі є порушенням прав людини, якому немає місця в демократичному суспільстві. Мобільні групи з реагування на факти домашнього насильства є ключовим інструментом у боротьбі з домашнім насильством, і ЄС радо підтримує зусилля Національної поліції з поліпшення роботи цих груп у межах свого провідного проєкту «ПРАВО-Поліція», — наголосив Ксав’є Камю, керівник відділу програм допомоги «Належне управління та демократизація» представництва ЄС в Україні.
Наголошується, що обладнання закупили в межах проєкту «Підтримка реформ у галузі верховенства права в Україні у сферах діяльності поліції, прокуратури та належного врядування» («ПРАВО-Поліція»), що його реалізує ЮНОПС в Україні за фінансової підтримки ЄС у співпраці з Консультативною місією ЄС в Україні. Метою проєкту називають сприяння верховенству права в Україні та впровадження передового європейського та міжнародного досвіду у цій галузі.
«Я пишаюся тим, що ЮНОПС спільно з Міністерством внутрішніх справ України, Національною поліцією та Європейським Союзом працює над реальним поліпшенням життя жертв домашнього насильства, серед яких більшість складають найвразливіші групи – жінки й діти», — зазначила Іріна Саакян Веттер, директорка ЮНОПС в Україні.
Залишається здогадуватися, скільки винуватців злочинів залишаються без покарання, а жертв - без шансів на відшкодування шкоди. Детальніше читайте в статті Олени Подолян "Союз насильства і системи" для ZN.UA.