UA / RU
Підтримати ZN.ua

Є прогноз коли відновлять Харківську телевежу

Своєрідна технологія спорудження вказує на неможливість відбудови під час війни

Руйнація частини Харківської телевежі спричинила відключення цифрового телевізійного мовлення у межах дії об'єкта. Наразі спеціалісти роблять огляд місця події та встановлення наслідків завданого удару, повідомив директор департаменту цивільного захисту населення Харківської ОВА Іван Сокол у коментарі “Радіо Свобода”.

Читайте також: У Повітряних силах назвали мету удару військ РФ по телевежі в Харкові

Подальша доля конструкції башти наразі не відома, оскільки остаточного висновку про міцність конструкції немає. Так само не зрозуміло яка телевізійна та інша техніка є справною та може працювати далі. 

Водночас на думку представника Харківської ОВА, відбудова вежі можлива лише після завершення бойових дій. “Якщо брати до уваги як вона була збудована, то відбудувати її можна лише після завершення бойових дій”, – прокоментував Іван Сокол.

На думку очільника департаменту Харківської ОВА, удар в денний час по найвищій будівлі в Харкові за допомогою ракети був завданий з метою не стільки отримання якихось воєнних переваг, як для тиску на населення міста та області, спроба залякати цивільних. “Людей це звісно схвилювало. Я думаю, що це було направлено на те, щоб залякати населення”, – повідомив реакцію жителів регіону на дії російських окупаційних військ Іван Сокол.

Харківська телевежа: коротко про унікальну конструкцію

Нагадаємо, що Харківська телевежа мала висоту понад 240 метрів і будувалась як наземною технікою, так і за допомогою завантаження на конструкцію бетонних секцій з повітря вертольотами. Спорудження телевежі тривало до 1981 року. Під час російсько-української війни, телевежа неодноразово була об'єктом ударів російських військ, а одного разу, літак російської авіації було збито під час спроби зруйнувати телевежу прицільним ударом.

Президент України Володимир Зеленський вважає, що удар російської ракети по телевежі у Харкові 22 квітня є залякуванням та спробою обмежити доступ харків’ян до зв’язку та інформації.