UA / RU
Підтримати ZN.ua

Які системи ППО Україна отримає найближчим часом: анонс від Міноборони

За словами міністра оборони Резнікова, наші партнери налаштовані на довгострокову допомогу - навіть після офіційного закінчення війни: зважаючи на ненадійність будь-яких «мирних» заяв Росії. 

Найближчим часом Україна отримає від партнерів системи протиповітряної оборони Hawk, NASAMS, Crotale, а також системи боротьби з ворожими безпілотними літальними апаратами та БПЛА, які необхідні Україні для розвідки та наведення артилерії, повідомив міністр оборони України Олексій Резніков у п'ятницю в одеському Медіацентрі "Україна".

"Після мого візиту до Брюсселя, де відбувалося засідання у форматі "Рамштайн" за ініціативи США, а потім був міністеріум країн НАТО, всі почули від мене про те, що у нас пріоритетом номер один є протиповітряна, протиракетна оборона. Це наші партнери дуже добре зрозуміли. Сьогодні вони теж налаштовані насамперед на посилення саме захисту нашого неба. Це і нові системи Hawk 23. Ви знаєте, що німецькі IRIS почали працювати. NASAMS вже в дорозі з відповідно підготовленими нашими екіпажами. Також ми отримуємо систему Crotale від французьких партнерів", - сказав Резніков.

За словами міністра, наразі Україна доопрацьовує також «деякі інші системи від інших країн-партнерів». Крім того, триватиме допомога щодо постачання Україні боєприпасів, які необхідні для артилерії, систем залпового вогню.

Читайте також: Перша леді України зустрілася з прем’єр-міністром Португалії: обговорили допомогу Україні з ППО та відновленням шкіл

"Наші партнери налаштовані не лише на короткострокову допомогу, і навіть не лише на середньострокову. На довгострокові розуміння перспектива у них теж є. Тому ми обговорюємо сьогодні все: хаби з ремонту та відновлення, створення нових майданчиків, розвиток та замовлення у їхніх виробників тієї зброї, яка потрібна Україні з розрахунку не на один місяць, не на два, не на три. Тому що всі розуміють, що навіть перемога України, яка відбудеться (сподіваюся, що в найближчому майбутньому), не означатиме, що ця підтримка зупиниться", - пояснив міністр.

Нагадаємо, 3 листопада парламент Болгарії проголосував за початок постачання Україні важкої зброї. Угорщина з проросійським політичним керівництвом залишилася єдиним членом НАТО, який не схвалив поставки зброї Києву з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.