UA / RU
Підтримати ZN.ua

Якби ВРУ не прибрала з закону норму про демобілізацію, це зробив би Генштаб у березні 2025-го — депутат

Він наголосив, що напрацювання щодо цього повинні бути у майбутньому. 

Депутат від фракції "Слуга народу" Роман Грищук розповів, що помилковим кроком було спершу дати українським військовим надію, пообіцявши їм демобілізацію, а потім забрати її. Втім, він впевнений, що якби цю норму з нового законодавства не прибрала ВРУ, то згодом, у березні 2025-го, це зробив би Генштаб. 

"Ми цю помилку могли б продовжити, якби на цьому етапі так само прийняли [норму], тому що знову живили б надію й пройшов би час", — сказав він у коментарі Liga.net, додавши, що форму для проведення демобілізації все ж потрібно знайти, такі напрацювання повинні бути у майбутньому. 

Грищук також розповів, що він у роботі над цим законом був відповідальним за освітню частину. Йдеться про питання, пов'язані зі зловживанням вищою освітою для відстрочки від мобілізації. 

"Через декілька ітерацій ми вийшли на формулу, яка виглядає доволі справедливою: якщо ти перший раз здобуваєш відповідний ступінь освіти, незважаючи на вік, ти маєш [відстрочку від мобілізації], тільки другий – не маєш", — додав народний обранець. 

Читайте також: "Це ми обрали депутатів, які не виконали роботу, яку мали виконати уже давно": командир "Гонору" про мобілізаційний законопроєкт

Нагадаємо, з нового мобілізаційного законодавства прибрали норму про демобілізацію та ротацію військових, які воюють вже третій рік. У Міноборони обіцяють, що найближчими місяцями з'явиться версія окремого законопроєкту, який стосуватиметься виключно цих питань. 

Фокус уваги зараз — на нових законах, що розширяють базу для мобілізації та посилюють повноваження держави у цій сфері. Детальніше про це — у статті "Як зменшити нестачу людей на фронті?" пише командир роти ударних дронів "Орден Сантьяго" Ігор Луценко.