UA / RU
Підтримати ZN.ua

Як зробити планову операцію у час війни: пояснення від НСЗУ

Усі планові операції проводяться за рахунок держави.

Попри війну правила проведення планових операцій в Україні не змінились - щоб зробити операцію безоплатно, потрібно отримати електронне направлення у сімейного або у лікуючого лікаря, та знайти заклад, який у воєнний час продовжує проводити відповідні операції, зазначають в Національній службі здоров’я України.

«Безоплатні планові операції роблять заклади, які уклали з НСЗУ договір за напрямами “Хірургічні операції у стаціонарних умовах”, “Хірургія одного дня”.  Проте під час воєнного стану проводити планові операції можуть тільки ті заклади, які мають на це ресурси. Актуальну інформацію щодо регіонів, де проводяться планові операції, дізнайтесь за номером 16-77», - повідомляють у службі.

При цьому потенційним пацієнтам радять також зв’язатись із лікарнею, та уточнити, чи вона дійсно проводить планові операції.

Також потрібно уточнити у лікаря, як готуватись до операції та як відбувається відновлення:

НСЗУ наголошують, що служба оплачує лікарням весь спектр необхідних для пацієнта послуг:

Водночас пацієнту потрібно подбати про особисті речі, які йому знадобляться як в лікарні, так і в іншому місті, якщо для операції потрібно їхати в інший регіон.

Читайте також: Від початку війни в Україні пошкоджено 500 лікарень — Ляшко

Нагадаємо, 20 березня 2022 року наказом МОЗ України №507 в Україні скасували заборону на проведення планових госпіталізацій та операцій.

Щоправда заклади мають припиняти надавати послуги планових госпіталізацій при:

- завантаженні понад 70% ліжкового фонду терапевтичного профілю;

- завантаженні понад 50% ліжкового фонду хірургічного профілю;

- за рішенням структурних підрозділів з питань охорони здоров'я воєнних адміністрацій, з урахуванням тактичної ситуації.