UA / RU
Підтримати ZN.ua

Як знімати показники з лічильника електроенергії

Для цього необхідно знати тип встановленого лічильника та зробити декілька простих кроків.

Лічильники електроенергії бувають різних видів та допомагають зекономити кошти на оплаті рахунків за електроенергію. Українцям необхідно щомісяця знімати та передавати показники.

Як правильно знімати показники з багатотарифних лічильників

Багатотарифні лічильники електроенергії фіксують спожиті кіловати за двома або трьома часовими зонами, повідомляє Волиньобленерго.

На двотарифному лічильнику відображаються дані щодо поточного часу, дати, кількості спожитої електроенергії в цілому та окремо за «нічним» та «денним» тарифом.

Показники слід фіксувати окремо по кожній зоні – «день» та «ніч». На базі показників лічильника формується рахунок за спожиту електроенергію.

Зняття показників з лічильника: покрокова інструкція

Якщо встановлений двотарифний лічильник, то споживання електричної енергії  відбувається у двох зонах:

Для зняття показників необхідно визначити на панелі позначення «день» та «ніч». Найчастіше їх позначають так (в залежності від компанії-виробника лічильника):

Слід зазначити, що індекси виводяться на екран лічильника по черзі.

Щоб зняти показники з лічильника, необхідно:

Повідомляється, що середньодобовий показник не потрібно фіксувати. Його розрахує постачальник електроенергії з огляду на відповідні коефіцієнти.

При знятті показників лічильника необхідно писати лише цифри до коми (чорного кольору), що вказують на цілі кіловат-години. Цифри після коми та нулі писати не потрібно.

Читайте також: Уряд затвердив порядок компенсації громадянам за невстановлені лічильники тепла та води (ФОТО)

Принцип обліку електроенергії за двотарифним лічильником

Економія досягається завдяки коефіцієнтам:

Нагадаємо, що українців у 2022 році очікує збільшення суми платіжок за комуналку. Зокрема, планується перерахунок тарифів за житлово-комунальні послуги для населення.