Для зведення до мінімуму ризиків для працівників захворіти на COVID-19 роботодавці можуть вжити низку заходів. Зокрема, перевести співробітників, за можливості, на дистанційний формат роботи або гнучкий робочий час, зазначив головний державний санітарний лікар Ігор Кузін у Facebook.
Кузін наголосив що, для того, щоб зменшити для працівників ризики інфікуватись COVID-19 на робочому місці, роботодавці можуть:
- перевести співробітників, за можливості, на дистанційний формат роботи або гнучкий робочий час;
- організувати безпечне робоче місце: забезпечити фізичну дистанцію між працівниками, використання засобів індивідуального захисту, провітрювання та дезінфекцію приміщень;
- записати організований колектив як мінімум з 50 осіб на вакцинацію від коронавірусної хвороби. Для цього потрібно залишити заявку за номером 0 800 60 20 19 для виїзду мобільної бригади;
- забезпечити можливість перебування співробітників на самоізоляції, якщо вони мали контакт із хворим на COVID-19. Також можна розробити окремі правила, як діяти у випадку, коли хтось із працівників пішов на вимушену самоізоляцію чи захворів;
- розширити використання електронного документообігу, що дозволить зменшити кількість контактів між працівниками.
За його словами, роботодавець також може поширювати серед працівників достовірні та актуальні джерела інформації про COVID-19 та вакцинацію від коронавірусної хвороби. Також можливо організувати надання психологічної допомоги/підтримки для працівників.
Кузін підкреслив, що єдиним шляхом здолати пандемію COVID-19 та уникнути складного перебігу хвороби є та залишається вакцинація.
Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко не виключає, що вакцинація проти коронавірусу може стати щорічною.
Міністерство охорони здоров'я України підготувало проєкт наказу про Перелік професій, виробництв та організацій, працівники яких мають вакцинуватись обов'язково. Зокрема, мова йде про працівників закладів освіти.