UA / RU
Підтримати ZN.ua

Як проходитиме новий навчальний рік? МОН прогнозує три варіанти

Їх можна буде поєднувати між собою. 

Кілька днів тому міністр освіти та науки Сергій Шкарлет на одному з телеканалів заявив, що новий навчальний рік розпочнеться в повноформатному режимі. А вже сьогодні під час інтерв'ю "Главкому" він розповів, що у МОН є три варіанти, які при можливості будуть міксувати між собою. 

"Ми розраховуємо, що перші два місяці осені не принесуть спалаху. Хіба що штам "Дельта", який зараз поширюється, може вплинути на ситуацію", - повідомив він.

За словами Шкарлета, у МОН сподіваються, що протягом вересня та жовтня проблем не буде, позаяк цьому періоду не характерна велика кількість сезонних захворювань. Проте якщо говорити про весь навчальний рік, то тут у міністерства є три варіанти. 

І варіант
Школи працюватимуть у звичайному режимі.

Цим сценарієм будуть користуватися, якщо уся територія України буде в "зеленій зоні" карантину. Тоді навчання продовжуватиметься у звичайному режимі. 

Очевидно, школи матимуть можливість перейти на дистанційне навчання за умови спалаху коронавірусу. Відповідне рішення прийматимуть педагогічні колективи. 

ІІ варіант
Вводитимуться жорсткі обмеження.

Цим варіантом користуватимуться, якщо в Україні буде високий рівень захворюваності. Тоді у звичайному режимі будуть навчатися лише початкова школа, тобто учні 1-4 класів, та спеціальні (наприклад, інклюзивні) заклади освіти. На цьому наполягає МОН 

Цього варіанту стосується правило про обов'язковий рівень вакцинованих вчителів, про яке раніше заявляв Шкарлет. У цих навчальних закладах буде можливим очне навчання, якщо відсоток вакцинованих у науково-педагогічному колективі становитиме  80%. 

ІІІ варіант
Змішана або дистанційна форми навчання. 

У "жовтій" та "помаранчевій" зонах карантину застосовуватимуть цей метод - тобто там, де буде середній рівень захворюваності.

За таких умов показник у 80% вакцинованих вчителів також дозволятиме навчальному закладу працювати повністю у звичайному режимі.

Читайте також: Нова хвиля коронавіруса: лікар розповів про небезпеку штаму «Дельта» для дітей

Нагадаємо, уряд до 1 жовтня продовжив адаптивний карантин та режим надзвичайної ситуації. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив про те, що уряд готує лікарні, а кількість ліжок з підведеним киснем наразі складає майже 100%.

Зростання захворюваності коронавірусів COVID-19 в Україніфіксується вже четвертий тиждень поспіль, відзначають експерти Київської школи економіки (KSE).

Про зроблений аналіз статистики захворювань заявив керівник Центру економіки охорони здоров'я KSE Юрій Ганіченко.

За словами експерта, критична ситуація із захворюваністю на COVID-19 зараз фіксується в Одеській, Донецькій, Запорізькій і Херсонській областях. Перераховані регіони дають 100% зростання госпіталізацій, а Одеська область становить половину всього збільшення госпіталізацій за тиждень в країні.