Зараз МОЗ разом з Мін'юстом та МВС працює над механізмом "ковідної амністії" для людей, які купили сертифікат про вакцинацію, не зробивши щеплення. Про це під час ток-шоу "Свобода Слово" розповів міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.
За його словами, пацієнти, які купили підроблений сертифікат, але згодом про це пожаліли, повинні розказати своєму сімейному лікареві про те, у кого вони придбали документ.
"Ми ведемо мову саме про тих, хто купив і використовує підробний сертифікат. Щоб вони прийшли до свого сімейного лікаря, повідомили про підробний сертифікат, повідомили, де його взяли. Їм зроблять щеплення, а сімейний лікар повідомить в Нацполіцію про контакти того, хто виписав підробний документ, щоб далі справа розглядалася в суді", - пояснив процедуру Ляшко.
Зараз механізм "ковідної амністії" лише в процесі, повідомив міністр. Проте варіант, який вже представили Мін'юсту та МВС, не передбачає анонімності.
Не досягнувши піку нової хвилі захворювання, Україна вже вийшла на першу позицію серед європейських країн за рівнем госпіталізацій, а за рівнем смертності – на другу. Зараз індикаторам "жовтої" зони карантину відповідають лише Кіровоградська, Закарпатська і Тернопільська області. Решта регіонів – у "помаранчевій" та "червоній".
У спробах розвантажити медичну систему МОЗ перейшло до агресивніших форм комунікації із населенням – обмежень у «червоних зонах» для людей, які не мають сертифікатів про вакцинацію; списків професій, що підлягають обов'язковій імунізації; публікаціям на сторінках соцмереж фото з реанімаційних відділень ковідних лікарень. Та чи достатньо цього, щоб упоратися із третьою хвилею COVID-19? Читайте у статтях Алли Котляр "Велика госпіталізація: чому так багато українців помирає від коронавірусу" та "Вакцинальна кампанія: як владі завоювати довіру людей" у ZN.UA.