Після війни гостро постає питання компенсації збитків за знищене російським ворогом рухоме та нерухоме майно. Щоб отримати компенсацію, потрібно все фіксувати й готувати необхідні документи. Про це йдеться у колонці депутата Київради Ксенії Семенової для «Економічної Правди».
Найважливіше — документи на право власності або технічний паспорт. Необхідно зробити копії цих документів та отримати актуальну виписку з Державного реєстру прав на нерухоме майно.
Якщо сталася пожежа чи аварія, то обов'язково на місце мають прибути працівники Державної служби з надзвичайних ситуацій для усунення наслідків. Після ліквідації наслідків вони пишуть акт — вам потрібна його копія.
«Також зверніться до райдержадміністрації із заявою про складання акта обстеження житла або ж спробуйте скласти акт руйнування самостійно з сусідами», — зазначає Семенова.
Далі потрібна кропітка самостійна робота: зробити якомога чіткішу і детальну фото- та відеофіксацію руйнувань. Якщо про подію писали у ЗМІ, то зберіть так само, якнайбільше публікацій.
«Щодо житла — спробуйте зібрати квитанції на рухоме майно (наприклад, побутову техніку, яка знаходилася в будинку), фото майна до та після», — написала депутат.
Потім слід звернутися із заявою про злочин до правоохоронних органів з наданням вищеперелічених доказів руйнування майна та отримати витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань.
«Матеріали також завантажте на сайт Росія заплатить. Це ресурс, який збирає докази злочинів РФ для подальшого відшкодування», — пояснила Семенова.
Нагадаємо, що Мінцифри розробляє послугу в додатку «Дія» про повідомлення про пошкодження нерухомості через військові дії.