UA / RU
Підтримати ZN.ua

Як подорожувати за кордон без проблем: МЗС дав детальні рекомендації

Відповідальність за дотримання правил в'їзду в інші країни несуть безпосередньо ті, хто подорожує, наголосили у відомстві.

Всю відповідальність за дотримання правил в'їзду в інші країни несуть безпосередньо громадяни України, які вирушають у подорож, про це йдеться в повідомленні Міністерства закордонних справ, яке докладно роз'яснило, як планувати подорожі за кордон під час пандемії коронавірусу.

Так, насамперед МЗС рекомендує переконатися, що ви справді зможете здійснити подорож. Для цього, перше, що потрібно зробити - зв'язатися з авіакомпанією, туристичною фірмою або тим оператором, через якого заброньована поїздка, уточнити актуальний стан карантинних обмежень в країні і перевірити статус бронювання.

"Ситуація може мінятися, тому перебуваєте з оператором на постійному зв'язку", - вказують у МЗС.

Крім того, в міністерстві радять паралельно зв'язатися з дипломатичною установою України в країні, куди планується подорож, а також з представництвом цієї держави в Україні. Офіційні органи зможуть надати найповнішу і актуальну інформацію про чинні карантинні обмеження.

Також українцям радять максимально подбати про власну безпеку, ретельно вивчивши умови страхового поліса.

«Переконайтеся, що він покриває втрати, які можуть виникнути в разі надзвичайної ситуації, зокрема, інфікування коронавірусів", - підкреслюється в повідомленні МЗС.

Також у відомстві звертають увагу на необхідність подбати про наявність додаткових коштів на випадок надзвичайної ситуації (скасування зворотних рейсів і необхідність купити нові квитки, вимушене перебування в країні понад запланованого терміну і т. П.).

Також рекомендують взяти з собою різні платіжні засоби - платіжні картки, готівку  та  медичні препарати "з запасом" - на випадок вимушеної затримки за кордоном.

"Перевірте стан вашого здоров'я перед поїздкою. Особливо це стосується осіб старшого віку і тих, хто має хронічні захворювання, наприклад, бронхіальну астму, діабет, серцево-судинні захворювання тощо", - закликають в МЗС.

Крім того, варто ретельно перевірити інформацію про можливості в'їзду чи транзитного проїзду з офіційних джерел, зокрема з використанням інтерактивної карти МЗС, яка дозволяє в зручному форматі отримати найважливішу інформацію щодо будь-якої країни світу.

Карта працює в тестовому режимі і доступна за посиланням: https://tripadvisor.mfa.gov.ua/map. Дані оновлюються на постійній основі закордонними дипломатичними установами України.

Водночас у відомстві відзначають, що зміни в порядку в'їзду в інші країни залежать не в останню чергу від розвитку епідемічної ситуації в Україні.

"Відповідальність за дотримання правил в'їзду в інші країни несуть безпосередньо самі подорожують", - підкреслили у відомстві.

Читайте також: У МЗС презентували мапу для подорожей за кордон в умовах пандемії коронавірусу

Нагадаємо, 17 українців прибули до столиці Греції в суботу ввечері двома рейсами: авіакомпанії Ryanair, що вилетів з «Борисполя» о 18:00, і авіакомпанії Wizz Air, що вилетів о 18:45 з аеропорту «Київ». За словами пасажирів, вони мали при собі юридично оформлені документи і результати лабораторного дослідження, які засвідчують - вони здорові. Але пройти паспортний контроль в Афінах їм не вдалося через заборону на в'їзд до ЄС громадян третіх країн. Українці прибули до Греції з туристичною метою, що не дозволено на цю мить.

Після затримання пасажирів відправили у відділення поліції, що працює на території аеропорту. Українці скаржилися на антисанітарію (таргани, немає мила і туалетного паперу, постільної білизни і матраців), відсутність їжі і води. В українських туристів відібрали всі речі, включаючи ноутбуки і телефони, а також намагалися змусити підписати згоду на депортацію.

Вранці 5 липня їх відвідала консул, вона привезла засоби гігієни і воду.

Сьогодні в посольстві України в Греції уточнили: виліт наших співвітчизників запланований на вівторок, 7 липня.