UA / RU
Підтримати ZN.ua

Як отримати безкоштовну медичну допомогу за кордоном вимушеним переселенцям з України — пояснення МОЗ

МОЗ зібрав на сайті необхідну інформацію про медичне обслуговування в європейських країнах.

З початку повномасштабного вторгнення РФ багато українців стали вимушеними переселенцями та покинули територію України. Для кожного з них важливо своєчасно отримувати необхідну медичну допомогу. МОЗ на своєму сайті зібрало інформацію про те, як і де українцям, які перебувають закордоном, отримати безкоштовну медичну допомогу: від консультацій та обстежень – до стаціонарного лікування.

 «МОЗ зібрав на своєму сайті усю необхідну інформацію стосовно медичного обслуговування в європейських країнах, які прихистили найбільше українців», – повідомила дружина президента України Олена Зеленська.

На сайті МОЗ можна знайти покрокові пояснення:

Зокрема, як зазначає Зеленська, у Польщі, при оформленні PESEL — аналогу українського ідентифікаційного номера, можна отримати безкоштовну медичну допомогу на усіх рівнях, навіть реабілітацію чи стоматологічні послуги.

На даний момент на сайті Міністерства охорони здоров'я можна знайти інформацію про безкоштовну медичну допомогу українцям у таких країнах: Словаччина, Польща, Чехія, Словенія, Румунія, Молдова, Франція, Німеччина.

Водночас, як зазначають У МОЗ, перелік країн доповнюється, а інформація буде оновлюватися.

Читайте також: Атака на медичну систему є російською стратегією — ВООЗ

Раніше Міністерство цифрової трансформації України опублікувало список безкоштовних сервісів для онлайн-консультацій із лікарями під час воєнного стану.

Також українські волонтери створили сервіс «Дитячий лікар на війні», який надає можливість консультації педіатра, психолога, інших медиків.

У Телеграм-боті «Дитячий лікар на війні» батьки зможуть отримати безоплатну онлайн-допомогу від дитячих лікарів з усієї України. Також можуть отримати безоплатну онлайн-допомогу і дорослі у Телеграм-боті «Лікар на війні».

Важливо! Ця публікація має виключно загальноінформаційний характер і не може бути підставою для встановлення будь-яких діагнозів. Якщо ви захворіли або потребуєте діагнозу, зверніться до лікаря!