UA / RU
Підтримати ZN.ua

Як не допустити «новий Чорнобиль»: експерт називає першочергові заходи

МАГАТЕ й ООН повинні виявляти жорсткішу позицію щодо забезпечення безпеки АЕС.

Російські окупанти продовжують контролювати Чорнобильську АЕС і зону відчуження. Обстрілами пошкоджено високовольтну лінію, атомна електростанція повністю знеструмлена, що може призвести до технологічних проблем. Вранці 9 березня МАГАТЕ втратила зв'язок із встановленими на станції моніторинговими системами.

Кореспондент ZN.UA Ігор Маскалевич у статті «Чорнобиль. За крок від катастрофи» називає першочергові кроки, які варто зробити, щоб не допустити ядерної катастрофи.

Насамперед необхідно терміново забезпечити коридор для проведення ремонту та відновлення енергопостачання ЧАЕС. Це реальне завдання і для МАГАТЕ, і для ООН.

Потім необхідно знову порушити питання безпеки всіх атомних об'єктів на території військових дій та добиватися конкретних гарантій.

«Запасів високоточної зброї у російської армії дедалі менше. На Харків вже кидають прості напівтонні «чавунки». І, зважаючи на все, масштаби їх застосування посиляться. До харківської ядерної установки вже прилетіло. Так, випадково, але чим довша війна, тим більше таких випадків. При сотнях пусків ракет та їх траєкторіях, що проходять над атомними станціями, можливо все», - зазначає автор.

Зараз перед усім світом стоїть вибір: закрити небо, роздраконивши російського президента владіміра путіна, або не закрити, допустивши атомну катастрофу в ЄС, підкреслює Маскалевич.

Читайте також: Кулеба закликав міжнародну спільноту вимагати від Росії припинити вогонь на ЧАЕС та допустити ремонтні бригади

Усі атомні об'єкти Зони відчуження залишилися без енергопостачання, а сховища ядерного палива – без системи охолодження. Потрібно терміново припинити висловлювати стурбованість, забезпечити ремонт лінії електропередачі та закриття неба над українськими АЕС, інакше лиха не оминути. Подробиці у тексті Ігоря Маскалевича «Чорнобиль. За крок від катастрофи».