UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Я бачила, як люди збирали дощову воду з труб": активістка про ситуацію в Маріуполі

Через постійні артобстріли наразі немає можливості відновити електропостачання. 

Активістка з Донецька Діана Берг, яка зараз знаходиться в Маріуполі, розповіла про ситуацію в місті. На своїй сторінці в Фейсбук вона нагадала, що Маріуполь вже четвертий день знаходиться без комунікацій. 

"Що наразі відбувається в місті: нема світла, зовсім, люди в темряві, девайси не зарядити. Через це нема води - питну привозить місто по районах, за нею величезні черги, але немає водопроводної. Я бачила, як люди збирали дощову воду з труб. Немає опалення - бо котельні працюють від електрики. Я бачила, як люди у дворах роблять вогнища, аби зігрітися. Немає зв'язку - вишки пошкоджені та без живлення. Радіо глушать та транслюють радіостанції з т.з. "ДНР" та Росії. Це гуманітарна катастрофа для цивільного населення. Це просто геноцид",- пише вона. 

І основне, що в Маріуполі нон-стоп тривають артобстріли. Відбувається це по всьому місту, по будь-якій інфраструктурі, по будинках мирних мешканців. Обстрілюють абсолютно все. Саме тому наразі немає можливості відносити електропостачання. 

"Що це означає для жителів міста: вони в темному, холодному домі без води та новин. Вони не знають, що відбувається у світі, країні, та навіть в місті. Єдині новини - це напрямок обстрілу, що вони чують. Де саме влучило та чи живі рідні - дізнатися складно, бо виходити під обстріли дуже страшно, хіба що за водою та хлібом, який привозить місто по районах. Однак, черги величезні, тривають до декількох годин. В кого є машини - вже закінчилося паливо. Вночі просто повна темрява, і дуже небезпечно. Вдень артобстріли. Ліхтарики вже сіли, телефони теж. Я боюся уявити, як зараз люди ходять в туалет в умовах відсутності води", - пише активістка. 

Тому наразі основне джерело допомоги - волонтери та Червоний Хрест, які роблять укриття, комунальні служби, які домовляються про припинення вогню аби відновити комунікації.

"Водафон" ще іноді ловить. Місто розробляє можливість коридору. Люди гуртуються та тримаються. Про військових, поліцію та "Азов" взагалі мовчу - ці святі люди без перерви на сон захищають Маріуполь. Але вся загроза летить з неба, - пише Берг. - Що робити, якщо ваші рідні зараз в Маріуполі? Не панікувати, що нема зв'язку! Він відновиться. Ваші рідні в місті ще більше, ніж ви, переймаються, що не можуть вам повідомити, що вони живі й цілі, повірте. Писати знайомим чи мені теж безглуздо - читайте канал міськради та "Азову" в Телеграмі: https://t.me/mariupolrada та https://t.me/polkazov ".

Читайте також: Мер Маріуполя Бойченко: «Закрийте небо! Російські окупанти перетворюють наше місто на друге Алеппо!»

Жорсткі бої за Маріуполь точаться від початку повномасштабного російського вторгнення 24 лютого.

Російські військові намагаються отримати контроль над усією територією Донеччини та Луганщини – саме у таких межах президент РФ Владімір Путін "визнав" створені і контрольовані Кремлем маріонеткові формування "Л/ДНР". 

Необхідністю допомоги "братнім "Л/ДНР" Путін обґрунтував і нинішнє вторгнення до України. Незадовго до цього Рада Федерації (верхня палата парламенту) дозволила йому застосовувати російську армію на території іноземних держав.

Для ідеологів "руського миру" Маріуполь залишається болючим нагадуванням про поразку: 2014 року місто місяць перебувало в окупації, однак у червні його звільнили сили АТО.