У ніч з 6 на 7 липня в Україні відзначають Івана Купала. Наші предки вважали, що це одна з найбільш магічних ночей в році, а отже, з нею пов'язували безліч традицій і обрядів.
Традиції святкування Івана Купала
У цю ніч традиційно влаштовували ворожіння. Вважалися, що в ніч на свято можна перевірити свої стосунки на міцність і дізнатися про свою долю.
Так, закохані пари разом стрибали через багаття. Якщо пара не розімкне рук під час стрибка, її союз буде довгим. Але стрибати через вогнище не можна з ким попало, це необхідно робити тільки з коханою людиною.
Багаття на Івана Купала запалювали тому, що вважалося, що вогонь може відлякати нечисть, яка прокидається в цей час.
Вважається, що трави в цю ніч набувають цілющої сили, тому їх необхідно збирати.
7 липня цілющою стає і вода, тому необхідно скупатися у водоймі. А ось в ніч на Івана Купала купатися, навпаки, заборонено.
Ворожіння на Івана Купала
Традиційно дівчата в це свято ворожили на судженого. Використовували для цього різні способи.
Ворожіння на вінках
Дівчата вранці плели вінки, а вночі пускали їх по воді. Вважалося, що чим далі попливе вінок, тим швидше дівчина вийде заміж, а чим довше буде горіти свічка на ньому - тим довше буде жити власниця вінка. Якщо вінок потоне, то нічого хорошого в цьому році чекати не варто.
Ворожіння на травах
Оскільки в сучасному світі водойми не завжди знаходяться в недалеко від житла, на зміну ворожінням на вінках приходять і інші. Незаміжні дівчата можуть вночі зібрати трави і покласти їх під подушку. Вранці слід перевірити кількість різновидів зібраних трав. Якщо їх виявиться 12 - дівчину в цьому році чекає заміжжя. Це ж ворожіння може бути застосовано і до бажань: якщо видів трав виявиться 12, то бажання здійсниться.
Ворожіння на воску
У ложці над мискою з водою розтоплюють віск, а потім виливають його в воду. Потім необхідно подивитися, якої форми він набуде. Смуги обіцяють подорож, каблучка - шлюб, квітка - нового шанувальника, а зірка - удачу.