Ухвалено рішення про передачу в Україну з Італії батареї зенітно-ракетного комплексу SAMP/T, повідомляє італійське видання RID. Зелене світло дала прем'єрміністрерка Італії Джорджія Мелоні.
Два тижні тому проблема була “у відкритому морі” через небажання військових, які мають на озброєнні лише 5 батарей SAMP/T, причому одна батарея зараз розгорнута в Кувейті.
Однак сильний тиск Вашингтона — говорять і про телефонний дзвінок Байдена Мелоні — рішуче змінив картину, і Італія сказала "так".
Схема, за якою має бути передана батарея, дуже складна, і подробиці нині засекречені. Відомо, що батарея складатиметься з "шматків" італійської системи та "шматків" французької (SAMP/T є результатом італійсько-французького співробітництва).
SAMP/T є ефективною системою, перш за все, проти крилатих і протирадіолокаційних ракет, великих безпілотників, а також має обмежені протиракетні можливості (проти ракет малої дальності).
Очевидно, що щодо безпілотників оцінка стосується економічної ефективності використання явно дорогого, хоч і хорошого перехоплювача, порівняно з метою вартістю кілька тисяч доларів.
Виникає ще одна проблема, а саме, скільки "дозаправок" буде поставлено українцям, у тому числі у світлі масових обстрілів інфраструктурних об'єктів, проведених російськими, та зниження доступності ракет для SAMP/T, особливо з італійської сторони.
Тому італійському та європейському військово-промисловому комплексу як ніколи необхідно нарощувати запаси та обладнання та відповідним чином структурувати закупівлі.
Для Італії постачання SAMP/T в Україну певною мірою гарна новина, особливо з погляду експорту: тепер можна сміливо сказати, що система перевірена в бойових умовах.
SAMP/T – наземна система "земля-повітря" середнього радіусу дії, призначена для захисту території від звичайних повітряних загроз, таких як літаки або крилаті ракети: це також єдина європейська оборонна система з протибалістичною здатністю.
SAMP/T може знищувати ворожі літаки на відстані від 3 км до 100 км і балістичні ракети на відстані від 3 км до 25 км, висота поразки – до 25 км. Усі 8 ракет Aster-30, що містяться на одній пусковій установці, можуть бути відстріляні в одному залпі за 10 секунд.