UA / RU
Підтримати ZN.ua

ISW: Росія не здатна оточити сили ЗСУ на Донбасі, її цілі знову змінилися

Тим часом, з’явилися чіткі докази того, що у російської армії більше немає боєздатних резервістів.

Армія Росії, швидше за все, відмовилася від мети повністю оточити українські загони, розгорнуті від Донецька до Ізюма. Натомість, окупанти зосередилися на повному захоплені Луганської області.

Такий висновок роблять аналітики Інституту дослідження війни (ISW). Голова Луганської обладміністрації Сергій Гайдай нещодавно сказав, що російське військове командування, швидше за все, розуміє, що не зможе захопити Донецьку область. Однак, воно все ще вірить у свою здатність вийти на адміністративний кордон Луганської області. Експерти ISW погоджуються з українським чиновником, додаючи, що його спостереження загалом співпадають з їхніми аналізами.

Військове командування Росії, швидше за все, віддасть пріоритет битві за Сєвєродонецьк. При цьому, деякі зусилля будуть виділені на те, щоб підірвати українські сухопутні лінії зв’язку в східній частині Донецької області. Російські сили продовжують скоординовані зусилля, націлені захопити Сєвєродонецьк з півночі і півдня. Це дозволить оточити українські війська, але не так масштабно, як російські сили розраховували спочатку.

Читайте також: Наступ Росії на Донбасі втратив оберти і відстає від запланованого окупантами графіка – британська розвідка

Провал у спробі прейти річку Сіверський Донець поблизу Кремінної може зсунути російські операції, націлені на оточення ЗСУ, далі на схід, ближче до Сєвєродонецька через Рубіжне. Це означає, що ширшого оточення вздовж кількох осей наступу одночасно не буде. Армія Росії також скорочує наступ на Слов’янськ з Ізюму через сповільнення операцій на цьому напрямку.

У російських сил, швидше за все, закінчилися боєздатні резерви. Тому командування змушене формувати нові військові підрозділи з дуже різношерстних елементів включно з найманцями і так званим «ополченням». Генеральний штаб України повідомив, що в Білгородській, Воронезькій і Ростовській області триває підготовка близько 2,5 тисяч резервістів, які повинні стати підкріпленням для російського наступу. Експерти ISW вважають, що така кількість резервістів не дасть достатніх сил для поповнення російських формувань, які втратили до 20% своїх солдатів, не кажучи вже про знищені батальйонні тактичні групи, які брали участь у провальній спробі перетнути Сіверський Донець.

Читайте також: Окупанти знову обстріляли Харків: четверо людей отримали поранення

Російські групи найманців формують об’єднані бойові підрозділи спільно з залишками повітряно-десантних сил Росії через великі втрати солдатів. Денатурація елітних десантних сил за допомогою найманців, на думку ISW, служить найбільш чітким сигналом, що у Росії закінчилися боєздатні резервісти. Російська 810-а гвардійська морська піхотна бригада поповнюється за рахунок матросів Чорноморського флоту РФ. Новоутворені чи перегруповані підрозділи навряд чи будуть ефективними в бою.

Також експерти ISW вважають, що російська армія намагається зміцнити оборону в окупованих населених пунктах на півдні України. Це говорить про те, що Росія намагається встановити постійний контроль над регіоном. Українські чиновники повідомляють, що російські сили почали копати траншеї і будувати бетонні фортифікації в частинах Миколаївської, Херсонської областей, поблизу Мелітополя і в західній частині Запорізької області.