UA / RU
Підтримати ZN.ua

ISW пояснив стратегічне значення Кінбурнської коси

Контроль над косою дозволив би Україні послабити російські удари по західному узбережжю Чорного моря та посилити власну морську присутність.

Кінбурнська коса, на якій зараз триває операція українських військ, має важливе стратегічне значення для подальшої деокупації півдня України. Яке саме, пояснює Інститут вивчення війни (ISW) у своєму звіті за 21 листопада.

Кінбурнська коса – протяжний піщаний півострів, який відділяє Чорне море від Дніпровсько-Бузького лиману. Аналітики ISW зауважують, що вона розташована всього в 4 км через протоку від Очакова і дозволяє контролювати вхід до Дніпра і Південного Бугу, а також Миколаївський і Херсонський порти. Вона також розташована за межами 25-кілометрового діапазону 152-мм артилерії, яку російські війська накопичили на лівому березі Дніпра.

Російські війська використовували її для завдання ракетних і артилерійських ударів по українських позиціях в Очакові на півдні Миколаївської області та інших районах узбережжя Чорного моря, яке контролює Україна.

«Контроль над Кінбурнською косою дозволив би українським силам послабити російські удари по контрольованому Україною узбережжю Чорного моря, збільшити морську активність у цьому районі та проводити потенційні операції з переходу на лівий берег Херсонської області під значно меншою кількістю російської артилерії. вогонь порівняно з переправою через Дніпро», – пояснили в ISW значення Кінбурнської коси.

Читайте також: Українські військові просувають ворога на Кінбурнській косі. У ЗСУ там кипить бойова робота

Нагадаємо, в п’ятницю, 18 листопада, українські підрозділи завдали удару по району скупчення російських солдатів, а також їхньої техніки та озброєння на території Кінбурнської коси в Миколаївській області. Ця коса – наразі єдиний окупований шматок Миколаївської області.